Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW
Piątek 19 Kwiecień 2024 | Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Mistrzowie Powiatu

MISTRZOWIE POWIATU

18 października po raz pierwszy odbyły się mistrzostwa powiatu
w halowej piłce nożnej chłopców. Reprezentacja Szkoły Podstawowej
w Kleczewie pomyślnie przechodząc eliminacje gminne i rejonowe zapewniła sobie udział w tym turnieju. Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów po-dzielonych na dwie grupy.
W meczu otwarcia nasza drużyna zmierzyła się ze Starym Miastem wygrywając po zaciętej i twardej walce 1 : 0. Kolejnym rywalem na drodze do finału był Rychwał, który toczył z nami wyrównaną walkę i dopiero
w ostatnich dwóch minutach stracił 3 bramki a mecz skończył się dla nas korzystnym wynikiem 5 : 2.
Wygrywając grupę awansowaliśmy bezpośrednio do finału, w którym przyszło nam stoczyć jak się później okazało niezwykle emocjonujący
i pełen dramaturgii mecz z drużyną Szyszyńskich Holendrów.
Od samego początku żadnej z drużyn nie udało się przejąć inicjatywy na boisku. Zdobyta pod koniec pierwszej połowy bramka przez naszą drużynę  dała nam nadzieje na końcowy sukces. Niestety kiedy zwycięstwo było już tak blisko chwila dekoncentracji sprawiła, że w ostatniej sekundzie meczu straciliśmy bramkę. Ponieważ mecz w czasie regulaminowym nie został roz-strzygnięty musiało dojść do dogrywki, podczas której żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Czekała nas seria rzutów karnych zakończona wy-nikiem 2 : 2. Finał nadal był nie rozstrzygnięty. Sędzia zawodów zarządził dodatkową serie rzutów karnych do pierwszego błędu jednej z drużyn.
Bohaterem meczu został Paweł Dobry, który najpierw obronił rzut karny rywala a potem sam podszedł do linii 7 m i umieścił piłkę w bramce. Euforia radości. Nikt nie krył łez szczęścia.
Turniej ten zapewnił nam cały wachlarz emocji, od niepewności i wiel-kiej niewiadomej po zaskakujący i pełen niespodzianek finał.
Cała nasza drużyna zasługuje na słowa uznania. Prezentowała podczas tur-nieju twardą, bardzo dobrze zorganizowaną grę w obronie, a dzięki szybkiej, konsekwentnej grze w ataku byliśmy w stanie przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Skład drużyny: Bartosz Targas, Damian Kowalski, Paweł Dobry, Tobiasz Czechowski, Kacper Olejniczak, Bartosz Szacowny, Paweł Dobry, Piotr Płachciński, Szymon Chojnacki.