Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Sobota 20 Kwiecień 2024 | Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
Kontakt
Patron szkoły
Historia szkoły
Hymn szkoły
Nasze osiągnięcia
Dokumenty
Pracownicy ZSP
Uczniowie
Bezpieczna+
Rada Rodziców
Informacje dla rodziców
Samorząd Uczniowski
Kalendarz roku szkolnego 2019/2020
Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2019-2020
Pedagog
Świetlica szkolna
Biblioteka szkolna
Stołówka
Szkoła Promująca Zdrowie
Uroczystości szkolne
Innowacja pedagogiczna
Programy, projekty
Projekty unijne
Uroczystości przedszkolne
Akademia Zdrowego Przedszkolaka
Gazetka przedszkolna
Ogólnopolska Akcja MEN „Ćwiczyć każdy może” zorganizowana w ramach Roku Przedszkola w Ruchu
CHÓR SZKOLNY
OTK 2019
Doradztwo zawodowe
Współpraca ze szkołą w Koziatyniu (Ukraina)
Erasmus+
eTwinning
Losy absolwentów Gimnazjum im.Noblistów Polskich
Projekt "Czynna ochrona pszczołowatych w parkach krajobrazowych"
Ubezpieczenie
Sprawozdania finansowe
Dyskoteka Andrzejkowa
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
eTwinning
Biblioteka 2016-2019
  

Bibliotekarz -mgr Monika Ejm

Dzień

Godz.

Poniedziałek

8.00 – 14.00

Wtorek

8.00 – 14.00

Środa

9.00 – 15.00

Czwartek

8.00 – 14.00

Piątek

8.00 – 14.00

 

Biblioteka rozwija zainteresowania czytelnicze uczniów, poprzez kontakt z książką i kształcenie umiejętności spędzenia wolnego czasu.

Biblioteka jest przyjaznym miejscem dla każdego ucznia. Można tu nie tylko poczytać, pożyczyć książkę, ale odpocząć, porozmawiać i opowiedzieć o swoich zainteresowaniach. Tu można znaleźć przyjaciela.

Czytajcie, a znajdziecie!

Bo w książkach można znaleźć wszystko. Radość, mądrość i odpowiedzi na wiele pytań. Książka może Wam coś doradzić, podsunąć pomysł. Nauczy Was myśleć i rozumieć, pamiętać o rzeczach ważnych, a głupstwa puszczać w niepamięć. Radzić sobie i pomagać innym, śmiać się do łez i przez łzy…”

[fragm. z książki K. Jerzykowskiej i W. Karwackiego „13. skrytka”]



Mamy dla Was bardzo dobrą wiadomość!
Nasza biblioteka wzbogaciła się o wiele interesujących pozycji.

Wkrótce wykaz nowości

Drodzy Rodzice!

Pragnę zachęcić Państwa do głośnego czytania dzieciom. Od Was w największym stopniu zależy pomyślna przyszłość Waszego dziecka. Jeśli chcecie, by Wasze dziecko było mądre i odnosiło sukcesy w szkole oraz w życiu...

CODZIENNIE GŁOŚNO CZYTAJCIE SWOJEMU DZIECKU PRZEZ

20 MINUT!

Tak naprawdę nic w tym trudnego… 20 minut dziennie z książeczką w ręku to najlepsza inwestycja w przyszłość Waszego dziecka. One uwielbiają niestworzone historie, zabawne opisy, a nade wszystko wierszowane bajki. Zasłyszane opowieści szybko zapadają w pamięć, rozbudzają zainteresowania i rozwijają wyobraźnię, kształtując przy okazji umiejętność postrzegania świata. Tym samym nie da się ukryć, że nawyk czytania powstaje właśnie w dzieciństwie.



Dlatego nie czekajcie!

Czytajcie dziecku.

Zaskoczcie je i zaszczepcie w nim najpiękniejszą z pasji.





CZYTANIE POWINNO SIĘ DZIECKU ZAWSZE KOJARZYĆ Z RADOŚCIĄ I PRZYJEMNOŚCIĄ,

NIGDY Z PRZYMUSEM, KARĄ CZY NUDĄ.

Dzień Głośnego Czytania w Bibliotece Szkolnej

            Obchodzony 29 września Dzień Głośnego Czytania stał się znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do biblioteki szkolnej. Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. W tym dniu zaproszenie do biblioteki przyjęły również pracownice Miejskiej Książnicy p. dyrektor Magdalena Siupa i p. Dorota Berthold. Kolejni goście to uczennice z Liceum Ogólnokształcącego w Kleczewie razem z opiekunem panią Anną Płachcińską.

             Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

            W tym roku dla upamiętnienia patronki naszej szkoły Wandy Chotomskiej czytaliśmy głównie utwory, które wyszły spod pióra pisarki.

            W zajęciach wzięły udział następujące klasy razem z nauczycielami: klasa III b – p. Halina Szymańska, klas III c – p. Renata Michalak, klasa II a – Alicja Pawlaczyk, klasa V c – p. Justyna Witkowska oraz klasa III a – p. Arleta Kaczmarek.

            Na powitanie Pani Monika Ejm przybliżyła uczniom krótką historię święta i wyjaśniła dzieciom dlaczego ważne jest aby dorośli czytali im na głos. Takie zachowanie ma bowiem wpływ na budowanie pozytywnych relacji pomiędzy członkami rodziny, poza tym sprzyja wyrabianiu nawyku sięgania po książkę. Z pośród zaproszonych gości kilkoro uczniów przygotowało i przeczytało wiersze patronki szkoły p. Wandy Chotomskiej.

            Następnie dyrektor Biblioteki Publicznej p. Magdalena Siupa przedstawiła uczniom bajki pt. „Słowik” oraz „O rybaku i złotej rybce”. Na uwagę zasługuje fakt, że owe bajki przeczytano w bardzo nietypowy sposób. Wykorzystano bowiem metodę kamishibai, tzn papierowego teatru. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, drewnianej, częściowo otwartej skrzynki, pełniącej rolę sceny (ekranu).

            Kolejno do głośnego czytania włączyły się uczennice z kleczewskiego liceum, które zaprezentowały „Legendę o Piaście i postrzyżynach jego syna Siemowita”, czytały również opowiadania z serii „Martynka” i wiersze dla dzieci.

            O dekorację biblioteki zadbały panie Ewa Kazimierska i Honorata Dzwoniarska. Ponadto pani H. Dzwoniarska przygotowała z dziećmi na korytarzu przy bibliotece, piękną wystawę prac plastycznych do utworów Wandy Chotomskiej.

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć:

http://www.edukacja.kleczew.pl/content.php?dzial=2412&mod=gal_show&gy=&gr=0&lang=pl&m=

 

Poetycko "morskie wspomnienie lata" - spotkanie z poetką

Morska podróż. Poszukiwanie

Każda podróż

Jest jak zarzucanie sieci

Nie powinna być pusta

Musisz dowiedzieć się

Jak daleko płynąć

Aby odnaleźć

Samego siebie

D. Olczak

 

5 października 2017r. z uczniowie klasy VIa wraz z opiekunami p. Justyną Witkowską, p. Moniką Ejm i p. Barbarą Mrozińską mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z poetką ziemi konińskiej – Panią Danutą Olczak.

Pani Olczak urodziła się na Lubelszczyźnie, lecz od wielu lat mieszka w Koninie. Pisze wiersze, artykuły, eseje, teksty piosenek. Debiutowała w „Ziemi Chełmskiej” w 1971r. Wydała wiele tomików poetyckich, np. Na przekór samotności, Dotyk przestrzeni, Aksamit ciszy, Wołanie morza, Chwila obecna, Motyl i inne. Jest laureatką ogólnopolskich konkursów literackich, m.in. zdobyła dwie główne statuetki Milowego Słupa, Złote Pióro oraz nagrody Złotego i Srebrnego Konika Morskiego.

Spotkanie z poetką odbyło się w Szkole Podstawowej w Złotkowie, w którym

mogliśmy uczestniczyć dzięki zaproszeniu dyrektora tamtejszej placówki - Pana Romana Wesołowskiego. Wraz z uczniami mieliśmy okazję wysłuchać recytacji w wykonaniu uczniów, a przede wszystkim samej poetki. W piękny i wręcz natchniony sposób opowiadała o swoich utworach, wartościach, przesłaniach, które z nich wypływają. Opowiadała o swoim życiu i doświadczeniach mających odzwierciedlenie właśnie w jej poezji. Tematem przewodnim był motyw morza, które poetka uwielbia

i któremu poświęciła wiele swoich wierszy. Niezwykłego uroku dodawała piękna dekoracja – akwarele przedstawiające morze i liczne okazy muszli z kolekcji poetki.

Na zakończenie mogliśmy porozmawiać z Panią Olczak i zakupić tomiki jej wierszy. Wiemy, że poetka zbiera motyle i anioły, których ma ogromne ilości w swojej kolekcji. My podarowaliśmy jej na pamiątkę pięknego anioła, czym bardzo zaskoczyliśmy i jednocześnie ucieszyliśmy Panią Olczak.

                                                                                                                                     

Zapraszamy do galerii zdjęć:

http://www.edukacja.kleczew.pl/content.php?dzial=2424&mod=gal_show&gy=&gr=0&lang=pl&m=

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii:

https://photos.app.goo.gl/ReRoapRSpM0JoBiH3

 

 

Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej

 

"Czy to wczoraj, czy to dziś - wszystkim jest potrzebny miś"

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek. Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa.

Dzisiaj w każdym sklepie z zabawkami możemy natknąć się na pluszowe misie. Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Colargol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia.

W związku z obchodami Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna zorganizowała zajęcia dla uczniów klas pierwszych i klasy drugiej oraz dzieci z naszego przedszkola.

Pani bibliotekarka czytała  opowiadania i wiersze poetów polskich oraz  opowiedziała wiele ciekawostek na temat  historii pluszowego misia. Miś miłościwie panował w w bibliotece szkolnej w dniach 24 i 27 listopada. W tym roku święto misia przypadło na dzień 25 listopada (sobota).

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii: https://photos.app.goo.gl/cpzONv7rNpTDCuMk2

 

 

Andrzejki w szkolnej bibliotece

Tradycyjnie w dniu 30. 11. 2017 roku w  bibliotece szkolnej odbyły się Andrzejki - spotkanie pełne czarów i dobrej zabawy. Odpowiednio udekorowana  biblioteka została przemieniona w „Jaskinię wróżb”. Najbliższą przyszłość uczniom i nauczycielom przepowiadały dobre czarownice, w które wcieliły się panie: Monika Ejm i Ewa Kazimierska.

Tego dnia na przerwach uczniowie losowali wróżby, przysłowia i aforyzmy a także zapoznawali się z książkami pełnymi czarów i magii. W trakcie zorganizowanych zajęć dla klas: IVb, IVc oraz dzieci ze świetlicy, pani Monika Ejm przybliżyła historię Andrzejek i Katarzynek oraz opowiedziała o tradycjach i zwyczajach tych świąt. W bibliotece wróżono z talerzyków, ze szpilek, z mocy kolorów oraz mowy kwiatów. Oprócz tradycyjnego przekłuwania serca, które zdradziło imię ukochanej/ukochanego, można było również poznać cechy swojego charakteru oraz dowiedzieć się, kto kim zostanie w przyszłości.

Andrzejki zorganizowane w szkolnej bibliotece były wspaniałą zabawą. Dostarczyły dzieciom wielu przeżyć i dużo radości. Tego dnia wszyscy świetnie się bawili. Zajęcia zorganizowały panie: Monika Ejm i Ewa Kazimierska.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii:

https://photos.app.goo.gl/cZH1AOYhUE0cI5Ln2

 

Czar Bożego Narodzenia zaklęty w książce

22 grudnia 2017r. uczniowie klas III wzięli udział w spotkaniu pt. „Czar Bożego Narodzenia zaklęty w książce”. Głównym celem spotkania było zapoznanie uczniów z poezją dotyczącą Świąt Bożego Narodzenia. Zaprezentowane przez uczniów z klasy IV a wiersze przeplatane były informacjami na temat tradycji i obrzędów świątecznych obchodzonych w naszym kraju. Uczniowie, odgadując zagadki i rebusy, mogli wykazać się wiedzą na temat świąt. Ponadto mieli okazję zaśpiewać wspólnie z występującymi piosenki związane tematycznie ze świętami, np. „Świeć gwiazdeczko ”czy „Jest taki dzień”.

Występ odbył się w otoczeniu pięknej scenografii wprowadzającej w atmosferę zbliżających się świąt. Uroczystość przygotowały panie: Justyna Witkowska, Monika Ejm i Ewa Kazimierska.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/PR79aIQcXSSgV8gf1

 

Wieczór z baśniami 2018

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: https://photos.app.goo.gl/DAxpjIIxkeEKUkaI3

 

Warsztaty plastyczne z zaprzyjaźnionymi szkołami

 

„Jest wiele autorek od Oslo do Omska, lecz żadna tak nie pisze jak Wanda Chotomska ...”

Edward Lutczyn

 Szkoła Podstawowa w Kleczewie zaprosiła kilkanaście szkół do wzięcia udziału w warsztatach plastyczno – poetyckich zorganizowanych z okazji XV rocznicy nadania szkole imienia Wandy Chotomskiej. W warsztatach wzięły udział dzieci razem z nauczycielami z następujących placówek:

·         Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego z Goliny

·         Szkoła Podstawowa im Marii Konopnickiej z Radoliny

·         Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego z Kawnic

·         Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka z Sokółek

·         Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica ze Sławoszewka

·         Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima ze Złotkowa

·         Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera z Budzisławia Kościelnego

·         Szkoła Podstawowa im. Józefa Jóźwiaka z Koziegłów

·         Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego ze Sławska

W miłej i przyjaznej atmosferze goście wysłuchali kilku utworów Wandy Chotomskiej w wykonaniu kleczewskich uczniów, wiersze recytowali: Małgorzata Banaszak, Nina Przybylska, Andżelika Lewandowska, Weronika, Dzwoniarska, Zuzanna Kozłowska, Oliwia Myszkowska, Jakub Rolnik i Amelia Piekarska. Następnie goście razem z gospodarzami przystąpili do pracy twórczej, polegającej na zilustrowaniu wybranego utworu. Powstały piękne, kolorowe plakaty, które stanowiły oprawę plastyczną uroczystości.

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: https://photos.app.goo.gl/2ZeZHCQYkfxpU9p83

 

               Rok szkolny 2018-2019

                                         

 

Narodowe Czytanie 2018

Każdy ma swoje miejsce ulubione […] To jest ojczyzna duszy.

 

            Wyjątkowa rocznica 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości stała się okazją, aby przypomnieć dzieje i język powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie” . Zainaugurowana przez Parę  Prezydencką akcja Narodowego Czytania  stanowi zaproszenie do wspólnej lektury. W sobotę 8 września uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kleczewie oraz miłośnicy polskiej klasyki spotkali się w Bibliotece Miejskiej w Kleczewie  po to, by posłuchać historii Cezarego Baryki. Książkę można było pożyczyć ze zbiorów bibliotecznych albo przynieść własne wydanie. Odważniejsi zdecydowali się na stroje podkreślające charakter epoki, a przede wszystkim panujący wówczas niepodległościowy entuzjazm.  Każdy z nas znalazł swoje ulubione miejsce… na kartach powieści. Zapraszamy za rok.

A. Lorenc - Jelonek

 

Zapraszamy do galerii zdjęć: https://photos.app.goo.gl/FTo3DNoce88Kg3Mm6

 
  
Spotkanie z poezją...
Młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kleczewie wzięła udział w spotkaniu w Bibliotece Miejskiej z konińską poetką Renatą Grześkowiak. Opowiedziała ona zebranej publiczności o swoim warsztacie literackim oraz zaprezentowała kilkanaście utworów ze swoich tomików poetyckich.

     Pani Renata, to osoba, która posiada ogromny temperament, zna trudy życia, bo wiele ich doświadczyła, ale potrafiła stworzyć własny świat równoległy, świat w którym żyje się wierszem i koniecznie dobrą muzyką. Jak mówią jej znajomi potrafi genialnie przechodzić z jednego świata w drugi nie przynosząc tym szkody ani najbliższym, ani poezji. Wierszami walczy jak szabelką, przytula jak kochająca matka i kocha jak wytrawna kochanka.  

    Na zakończenie spotkania chętne osoby zostały obdarowane jej pierwszym tomikiem poetyckim z autografem.

 
  
"Poetycki dotyk anioła"

 

Pod tym hasłem 26 listopada w bibliotece szkolnej przy ulicy Warszawskiej 31 odbyło się spotkanie z konińską poetką Danutą Olczak. Poetka często publikuje w regionalnej prasie, pisze felietony, eseje, teksty piosenek. Wydała 10 tomików poezji, za które zdobyła poetyckie nagrody: dwie główne statuetki Milowego Słupa (Konin 2003,2007), Srebrny i Złoty Konik Morski(Świnoujście 2006,2008), Złote Pióro (Września 2007) oraz indywidualną nagrodę Prezydenta Miasta Konina(2008).Pani Danuta Olczak chętnie przyjęła zaproszenie do naszej szkoły. W poetyckim spotkaniu wzięła udział młodzież z klas ósmych szkoły podstawowej i klas trzecich gimnazjum oraz nauczyciele naszej szkoły. Ponieważ poetka kolekcjonuje anioły w czasie spotkania prezentowała swoje „anielskie” zbiory, recytowała wiersze i opowiadała jak ważny dla człowieka jest „dotyk anioła”. Przekonywała, że w różnych niebezpiecznych sytuacjach, każdy człowiek niezależnie od wieku i wyznania posiada istoty opiekuńcze. W naszej kulturze najczęściej utożsamiane z aniołami. Anioły od zawsze stanowiły obiekt zainteresowania twórców – artystów. Powstało o nich wiele dzieł literackich: książek, wierszy i piosenek. Aktywny udział w spotkaniu, wzięli również nasi uczniowie, którzy recytowali przygotowane wcześniej wiersze autorki. Wśród przepięknej dekoracji, przy przygaszonym świetle i blasku świec można było zatrzymać się w codziennym biegu i na chwilę oderwać od codzienności. Spotkanie z poetką Danutą Olczak przygotowały panie: nauczycielka języka polskiego - Wiesława Michalak oraz bibliotekarka szkolna - Monika Ejm. Specjalne podziękowania za pomoc w dekorowaniu biblioteki należą się pani Honoracie Dzwoniarskiej, pani Grażynie Kaźmierczak oraz pani Halinie Szymańskiej. Zachęcamy do czytania poezji, ponieważ:

 

Dopóki wiersze karmią

głodne ptaki codzienności

łagodnieje chaos

spojrzenie piękna ochrania

łąkę duszy od podeptania…

                                                Danuta Olczak

 

                                                                                                                Monika Ejm i Wiesława Michalak

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/c7TvaWKxZUeNvqfc9

 

 Andrzejki

 

Andrzejki zorganizowane w szkolnej bibliotece były wspaniałą zabawą. Dostarczyły dzieciom wielu przeżyć i dużo radości. Tego dnia wszyscy świetnie się bawili. Zajęcia zorganizowały panie: Monika Ejm i Ewa Kazimierska.

           

 

Zapraszamy do galerii zdjęć: https://photos.app.goo.gl/7sdk5BXex1W87Gno6

 

Spotkanie z Panem Poetą

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć: https://photos.app.goo.gl/oUbF9gzcQunxxaeKA

Poranek czytelniczy

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć: https://photos.app.goo.gl/9RnjdTyFycWAgg1J8

 

Konkurs recytatorski w bibliotece szkolnej

 

Konkurs recytatorski klas I - III

 

Zapraszamy do galerii zdjęć:

 


 

 
 

 

 

 

 

 

 

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
Do pobrania
 
Regulamin biblioteki szkolnej
   
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 3 odwiedzin: 8109140