Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Wtorek 23 Kwiecień 2024 | Imieniny: Jerzy, Wojciech
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
eTwinning
Projekt e-szkoła
  

Od stycznia 2009 roku 75 szkół w województwie wielkopolskim, w tym Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kleczewie uczestniczy w projekcie e-szkoła Wielkopolska – Twórczy Uczeń – Twórczy Nauczyciel – Pomoc Techniczna realizowanym przez Ogólnopolską Fundację Edukacji Komputerowej w Poznaniu, w partnerstwie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Szkoła otrzymała z OFEK-u sprzęt pomocny w realizacji projektu: laptopa i sprzęt audiowizualny. W ramach programu Fundacja wprowadza do szkół cyfrowe możliwości dla nauczycieli i uczniów. Dzięki temu kształcenie może być poszerzane o elementy e-learningu, czyli techniki wykorzystującej media elektroniczne, a szkoła wykorzystywać będzie platformy edukacyjne, jako nowy środek komunikacji pomiędzy nauczycielami, uczniami i rodzicami. Wymienione projekty uzupełniają się i mają na celu przeszkolenie nauczycieli oraz stworzenie szkół wzorcowych, wyposażonych w odpowiednie usługi informatyczne i infrastrukturę.

Projekt Twórczy Uczeń opiera się na formie konkursowej. Od kwietnia w szkole jest powołanych 5 uczniowskich zespołów, które pod opieką nauczycieli: Marleny Jałoszyńskiej, Łucji Jaroszewskiej, Małgorzaty Sobeckiej, Sławomira Marka oraz Beaty Polanowskiej realizują różnorodne zadania. Zespoły uczniowskie przygotowują projekty: uczestniczą w wycieczkach edukacyjnych, gromadzą materiały, opracowują sprawozdania. Wymienione działania dokumentują pracując na platformie edukacyjnej FRONTER. Wykonane w ramach przedsięwzięcia prace będą ocenione przez grono profesorskie. Autorzy najlepszych projektów zostaną nagrodzeni. Do zdobycia są laptopy, kamery oraz aparaty cyfrowe.

W ramach projektu Twórczy Nauczyciel 12 nauczycieli z naszej szkoły uczestniczyło w szkoleniu, którego celem było przygotowanie ich do stosowania cyfrowych platform edukacyjnych w ramach lekcji. Wprowadzenie do szkolnej praktyki platformy edukacyjnej umożliwia nauczycielom „odchudzenie” lekcji z przekazu treści, które można umieścić właśnie na platformie. Dzięki temu nauczyciele mogą więcej czasu poświęcić na bezpośrednią pracę z uczniami, rozwijanie ich postaw twórczych, umiejętności formułowania, prezentowania i obrony własnego stanowiska. Platformy edukacyjne oznaczają także ciekawsze, aktywizujące młodzież zajęcia.

Celem trzeciego projektu Pomoc Techniczna jest udzielenie szkołom niezbędnej pomocy w zakresie dostosowania i zmodernizowania ich infrastruktury technicznej tak, aby mogły one zrealizować zadania przewidziane w projektach Twórczy Uczeń i Twórczy Nauczyciel. OFEK proponuje więc szkołom konsultacje, standaryzację podłączenia do Internetu, czyli np. uruchomienie routera na terenie szkoły, oraz warsztaty techniczne. Jednym z celów projektu jest również przygotowanie wspólnego studium wykonalności, tak by szkoły mogły wnioskować o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Beata Polanowska – lider projektu

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 6 odwiedzin: 8110524