Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Sobota 24 Luty 2018 | Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
eTwinning
Czar Poznania...
  

20 października klasy III a, b, c Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kleczewie, oddziały gimnazjalne, odwiedziły stolicę Wielkopolski – Poznań.
Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy spacerem po Starym Rynku. Dwie nasze koleżanki przygotowały informacje na temat Poznania. Przyjrzeliśmy się renesansowemu ratuszowi oraz przepięknym kamieniczkom tzw. domkom budniczym i kilku innym klimatycznym i urokliwym zabytkom. Na rynku mogliśmy również skosztować aromatycznej kawy lub słodkiej czekolady - według uznania. Kolejnym punktem harmonogramu był spacer po Parku Cytadela – największym obszarowo parku miasta. Weszliśmy od strony ul. Armii Poznań, gdzie udało nam się zrobić kilka pamiątkowych fotografii i zobaczyć monumentalny Pomnik Bohaterów, odsłonięty w rocznicę wyzwolenia Poznania spod okupacji niemieckiej.
Następnie autokarem udaliśmy się do miejsca rozrywki, czyli Jump Areny. Trampoliny, ekstremalny tor przeszkód, lina do wspinaczki i wiele innych atrakcji wypełniły nam czas. Było dużo zabawy, śmiechu ale oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku, a przede wszystkim bezpiecznie.
Niecodzienną atrakcję stanowiło kolejne miejsce, zorganizowane dzięki uprzejmości pana Roberta Radziejewskiego – siedziba Allegro Poznań. Całkowicie przeszklony, ekologiczny i nowatorski budynek biurowca od razu wzbudził nasze zainteresowanie. Byliśmy bardzo ciekawi, jak wygląda praca w Pixelu. Zespół tworzy ponad 1300 pracowników, są wśród nich eksperci od e-handlu, marketingu, inżynierowie, informatycy - jednym słowem profesjonaliści, którzy potrafią sprostać wyzwaniom technologicznym i potrzebom współczesnego rynku. Zwiedzaliśmy nie tylko pomieszczenia biurowe, ale również sale konferencyjne i rekrutacyjne. Ujęła nas fantastyczna atmosfera oraz kreatywni i otwarci ludzie. Wielu z nas chętnie dołączyłoby do takiego zgranego zespołu.
Ostatni punkt wyjazdu to spektakl „Jekyll&Hyde” w Teatrze Muzycznym, w Poznaniu. Jest to adaptacja noweli Roberta Louisa Stevensona „Doktor Jekyll i pan Hyde”. Książka odniosła ogromny sukces, dlatego nie dziwi fakt, że dla wielu twórców stała się po prostu inspiracją. Uroczysty nastrój, bogata i dynamiczna scenografia, świetne kreacje aktorów, klimatyczna muzyka i czarujący śpiew gwarantowały doskonałe emocje podczas przedstawienia. Do tego przejmująca fabuła sprawiła, że byliśmy świadkami mocnego spektaklu, można by rzec thrillera, bo trup ścielił się gęsto. Widowisko zyskało uznanie i aplauz publiczności. W końcu kurtyna opadła, natomiast my wyruszyliśmy w drogę powrotną. Do Kleczewa wracaliśmy pełni wrażeń i porywających przeżyć.

Organizatorzy

Zdjęcia do artykułu
 

1  2  

 
wszystkich zdjęć: 9

1  2  
 
Pozostałe w dziale
 
Plan działań na rok szkolny 2017 - 2018
 
«« wstecz
drukuj
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 3 odwiedzin: 4695434