Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Środa 14 Listopad 2018 | Imieniny: Laura, Emil, Wawrzyniec
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
eTwinning
Językowo - świąteczny zawrót głowy
  

Tradycyjnie, co roku, obchodzimy święto języków obcych. Tegoroczna edycja uroczystości dla klas VII oraz II i III oddziałów gimnazjalnych, przebiegała pod hasłem: „Językowo - świąteczny zawrót głowy”, a jej celem było dogłębne poznanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia w Anglii i w Niemczech, propagowanie kultywowania tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie umiejętności językowych i artystycznych oraz motywowanie uczniów do nauki języków obcych.
Szkolny Tydzień Języków Obcych rozpoczęliśmy od konkursu: „Co wiesz o Świętach Bożego Narodzenia w Anglii i w Niemczech?”. Rozwiązując test, część odpowiedzi udzielaliśmy na podstawie prezentacji multimedialnej, a podpisanie niektórych świątecznych slajdów w dwóch obcych językach  okazało się dla nas niełatwym wyzwaniem. W kolejnych dniach były quizy, krzyżówki, gry edukacyjne. Wzięliśmy udział w konkursie klasowym, którego tematem były scenki świąteczne. Rozbawiły nas renifery, weseli Mikołajowie i pomocne elfy. Uczniowie klasy IIa przedstawili zabawną scenkę językową o wizycie Mikołaja w domu zdominowanym przez pełne energii, uwielbiające czekoladę dzieciaki. Zmagania językowo- muzyczne oraz różnorodne konkursy plastyczne potwierdziły, że są wśród nas osoby utalentowane nie tylko językowo, ale i mające umiejętności sceniczne i plastyczne. Gratulujemy!
Większość działań w ramach SzTJO odbywała się przy naszym „Międzynarodowym Drzewku z życzeniami” udekorowanym bombkami ze świątecznymi życzeniami w różnych językach, własnoręcznie wykonanymi przez uczniów z wszystkich klas.
W ramach SzTJO Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami języków obcych i p. J. Marek, pedagogiem szkolnym, zorganizował Kiermasz Bożonarodzeniowy, o którym już  pisaliśmy.
Dziękujemy za językowo- świąteczną zabawę nauczycielom języków obcych: p. M. Frońdzie, p. A. Hmielewskiej i p. A. Kaczmarek oraz wszystkim uczestnikom SzTJO za ogromne zaangażowanie.     
Radzie Rodziców działającej przy ZSP w Kleczewie składamy podziękowania za pomoc w organizacji święta. Dzięki rodzicom będziemy mogli cieszyć się ze wspaniałych nagród oraz poczuć magię zbliżających się Świąt.

Zapraszamy na stronę internetową szkoły: https://www.facebook.com/spkleczew

Uczestnicy Szkolnego Tygodnia Języków Obcych:
Nina, Weronika, Wiktoria i Martyna z SU,
Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kleczewie

 

Zdjęcia do artykułu
 

1  2  3  

 
wszystkich zdjęć: 18

1  2  3  
 
«« wstecz
drukuj
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 14 odwiedzin: 5882914