Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Środa 16 Styczeń 2019 | Imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
eTwinning
15-lecie nadania imienia szkole podstawowej w Kleczewie
  

Tegoroczne Chotomalia w naszej placówce były szczególnie uroczyste, ponieważ świętowaliśmy jubileusz 15-lecia nadania szkole imienia Wandy Chotomskiej.
Obchody zaczęły się od warsztatów literacko-plastycznych, które poprowadziła w bibliotece szkolnej pani Monika Ejm. Wzięli w nich udział uczniowie innych szkół z całej gminy i powiatu, którzy skorzystali z naszego zaproszenia. Uczestnicy wykonywali ilustracje inspirowane poezją naszej patronki. Powstały bardzo oryginalne prace plastyczne wykonane różnymi technikami.
Główna uroczystość rozpoczęła się o godz. 10:00 na hali sportowej, a poprowadziło ją dwoje uczniów – Iga Wojtczak z kl.VI a i Franciszek Katulski z kl.VI b. Część artystyczna była przeglądem twórczości Wandy Chotomskiej. Wiersze, piosenki, krótkie formy dramatyczne zostały w dowcipny, ale i bardzo profesjonalny sposób, przedstawione przez uczniów kl. IV-VI i II gimnazjum. Piękna scenografia wykonana przez panią Honoratę Dzwoniarską współgrała z tematyką przedstawienia, a oprawę muzyczną przygotowała pani Karolina Żurańską wraz z chórem szkolnym. Kształt całej uroczystości, a więc scenariusz, dobór repertuaru i przygotowanie uczniów to zasługa pań Justyny Witkowskiej, Anny Kaczmarek, Wiesławy Michalak i Małgorzaty Piętki.
Istotnym elementem uroczystości była również prezentacja multimedialna wykonana przez panie Melanie Marx i Beatę Polanowską. Goście mogli dzięki niej poznać historię szkoły związaną z nadaniem imienia i wizytami Wandy Chotomskiej w Kleczewie oraz nasze działania w całym jubileuszowym roku.
W trakcie uroczystości głos zabrał pan dyrektor Witold Szczepaniak, który mówił o znaczeniu poezji Wandy Chotomskiej dla kształtowania wrażliwości czytelniczej dzieci. Następnie przemawiali goście, którzy komplementowali poziom uroczystości i występujących uczniów. Wiele ciepłych słów padło ze strony organu prowadzącego, kuratorium, dyrektorów szkół i rodziców.
Wszyscy zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe upominki, które przypomną im radosne, kolorowe święto w naszej szkole.

Zobacz zdjęcia

 

 

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 14 odwiedzin: 6170135