Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Środa 16 Styczeń 2019 | Imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
eTwinning
Międzynarodowa Wymiana Młodzieży
  

Na zaproszenie władz samorządowych Gminy i Miasta Kleczew przyjechała z tygodniową wizytą do Kleczewa młodzież z Ukrainy i Słowacji. Uczestników Międzynarodowej Wymiany Młodzieży gościli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kleczewie, z oddziałów gimnazjalnych i klas VII. Opiekunami grupy byli nauczyciele języków obcych: p. Anna Kaczmarek i p. Anna Hmielewska. Celem wymiany było wzmacnianie dialogu międzykulturowego poprzez budowanie postaw otwartości, tolerancji i wzajemnego szacunku, rozwijanie umiejętności posługiwania się językami obcymi oraz poznawanie historii, obyczajów i tradycji krajów, z których pochodzili uczestnicy wymiany.
W ramach realizacji zadań uczestniczyliśmy w wielu ciekawych przedsięwzięciach.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: https://www.facebook.com/spkleczew
Podczas Dni Kleczewa uczestniczyliśmy w obrzędzie Nocy Świętojańskiej, w Pikniku Patriotycznym, Regionalnym Przeglądzie Orkiestr Dętych, koncertach Ani Dąbrowskiej i Michała Szpaka. Wzięliśmy udział m.in.: w nauce poloneza- narodowego tańca polskiego- pod kierunkiem zespołu tańca ludowego, w ciekawej inscenizacji historycznej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz w uroczystości odsłonięcia pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wycieczki do Kłodawy, Torunia i Uniejowa dostarczyły nam wiele ciekawych i twórczych doświadczeń. Kopalnia Soli „Kłodawa” zaprosiła nas do podróży do wnętrza ziemi. Zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi z prędkością 6 m/s oraz komory solne, w tym Grota Drakuli, pozostawiły niezapomniane wrażenie. Na wieść o Rekordzie Guinnessa Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej- „najgłębszy koncert” pod ziemią, postanowiliśmy również zapisać się na kartach historii kłodawskiej kopalni.  Zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy: przedstawiciele 3 narodowości na jednej scenie, na głębokości 600 m! Tego się nie da zapomnieć. Wiele emocji dostarczyły nam warsztaty wypieku toruńskiego piernika oraz kręcenia lizaków, seans astronomiczny w Planetarium- obejrzany przez naszą grupę w 3 wersjach językowych (po angielsku, rosyjsku i polsku), zwiedzenie zabytków Torunia i kąpiel w leczniczych solankach termalnych. Zwiedziliśmy również Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, Muzeum Okręgowe w Koninie oraz Izbę Pamięci Wsi, Młynarstwa i Rolnictwa w Budzisławiu Kościelnym. Poznawaliśmy kulturę naszych krajów i rozwijaliśmy umiejętności językowe prezentując spoty o naszych miastach (Koziatyń – Ihľany – Kleczew), prezentując tańce narodowe, zabawy i piosenki w ojczystych językach. Ponadto uczestniczyliśmy w warsztatach z techniki quillingu, licznych grach i zabawach integracyjnych. Razem kibicowaliśmy Polakom podczas meczu z Kolumbią. Nie zapomnimy smaku adrenaliny towarzyszącemu nam w kleczewskim Parku Rekreacji i Aktywności Fizycznej podczas zajęć sportowych i w parku linowym. I nie zapomnimy o najważniejszym: o naszej przyjaźni, która wzmacniała się z każdym dniem tak bardzo, że przy rozstaniu nikt nie wstydził się uronionych łez.
To były niezwykle twórcze i „smaczne” dni. Do zobaczenia wkrótce!
Na ręce Burmistrza Gminy i Miasta Kleczew, p. Marka Wesołowskiego składamy serdeczne podziękowania władzom samorządowym gminy. Dziękujemy dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kleczewie, p. Witoldowi Szczepaniakowi. Międzynarodowa Wymiana Młodzieży była dla nas bardzo ciekawym i inspirującym wydarzeniem.

Uczestnicy Międzynarodowej Wymiany Młodzieży z opiekunami

Zdjęcia do artykułu
 

1  2  

 
wszystkich zdjęć: 12

1  2  
 
«« wstecz
drukuj
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 14 odwiedzin: 6169871