Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Sobota 20 Kwiecień 2024 | Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
Pracownicy Szkoły
Jublieusz 80-lecia Szkoły
O naszym Patronie
Trochę historii
O szkole
Nadanie imienia szkole
Klasy integracyjne
Profilaktyka 2013/2014
Profilaktyka 2014/2015
Profilaktyka 2015/2016
Profilaktyka 2016/2017
Profilaktyka 2017/2018
Profilaktyka 2018/2019
Profilaktyka 2019/2020
Profilaktyka 2020/ 2021
Pedagog szkolny
Innowacja pedagogiczna "Uczymy się przez działanie"
Innowacja pedagogiczna \"Nauczanie przez kodowanie\"
Samorząd Uczniowski
Hipoterapia
Mam kota na punkcie mleka
Akcja MEN \"Ćwiczyć każdy może\"
Oferta zajęć dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych
Szkoła Promująca Zdrowie
Dobre praktyki
Profilaktyka 2021/2022
Szkoła Promująca Zdrowie 2021/2022
Świetlica środowiskowa 2015/2016
Świetlica środowiskowa 2016/17
Świetlica środowiskowa 2017/2018
Świetlica środowiskowa 2018/2019
Świetlica środowiskowa 2019/2020
ABC gotowania
Umiem pływać
Mały Mistrz
Akademia Bezpiecznego Puchatka
Doradztwo zawodowe
Programy i projekty edukacyjne
Osiągnięcia sportowe
Dla rodziców
Losy Absolwentów
Przekaż 1% na szkołę Twojego dziecka
Dokumenty szkolne
Napisz do nas
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
eTwinning
Obszar II- zajęcia alternatywne
  

 

Scenariusz alternatywnych zajęć z wychowania fizycznego dla kl. V

Temat: Nauka tańca – rock and roll

Klasa: V

Miejsce zajęć: sala gimnastyczna

Pomoce i przybory: magnetofon, nagranie utworu,

Cele ogólne:

- poznanie tańca,

- nauka kroku podstawowego i figur stosowanych w tańcu, w parach

Cele operacyjne:

  • Uczeń:

    • zna i stosuje krok podstawowy rock and roll w ruchu.

    • łączy figury w układ tańca

Cele kształcące:

    • kształtowanie płynności i estetyki ruchu oraz orientacji w przestrzeni;

    • umiejętność współpracy z partnerką i innymi parami

Cele wychowawcze:

    • poznanie nowego tańca oraz poznanie życia kulturowego lat 60 XX wieku

  • Metody:

    • pokaz

    • objaśnienie,

  • Formy pracy:

    • indywidualna

    • para

    • grupa


Czynności lekcji

Czynności ucznia

Czynności nauczyciela

Metody

Docelowe

Zadania

1

2

3

4

5

Wstępna

Czynności

Organizacyjno-

porządkowe

motywacja

rozgrzewka- poruszanie się w takt muzyki – rozwijanie ekspresji twórczej uczniów

Uczniowie słuchają informacji nauczyciela, przygotowują się do świadomego i aktywnego udziału w zajęciach

Uczniowie stojąc w miejscu z zamkniętymi oczami wykonują w takt muzyki dowolne ruchy:

a) głowy

b) barków

c) RR

d) bioder

e) NN ( w tym kolan, stóp,)

f) łączenie (w dowolny sposób) powyższych.

Poruszanie się dookoła sali w rytm muzyki :

a) marszem

b) wymyślonym przez siebie krokiem tanecznym .

Sprawdzenie:

-listy obecności

-gotowość ucznia do zajęć.

Aktywizuje.

Podaje temat zajęć, i informację o historii rock and roll, jego charakterze, metrum i tempie.

Zachęca do podjęcia zadania,

-uruchamia magnetofon z muzyką,

-obserwuje ćwiczących,

-daje sygnał do zmiany ruchu poszczególnych części ciała,

prezentuje utwory odpowiednio (od utworów wolnych poprzez szybsze)

Pogadanka o bezpośredniej

celowości

ruchu.

.

 

Nauka tańca. Zdobycie umiejętności poruszania się krokiem tanecznym .

Wykorzystanie poznanych elementów w tańcu.

Stojąc w dwójkach naprzeciw siebie w odległości ok. 6m nauka:

1 podstawowego kroku

-w miejscu

-w ruchu

3 Obrotu

I Taniec:

1) indywidualnie,

2) obrót pod ręką,

3) z szeregu – przejście do przodu i tyłu,

4) utworzenie koła;

5) poruszanie się w prawo i w lewo,

6) próba tańca prostego układu w parach.

(na zakończenie ponowne wykonanie tańca)

Podaje informację na temat wykonania ćwiczenia, demonstruje, koryguje błędy.

Uruchamia muzykę.

Instruuje tańczących.

Ścisła

Ścisła

Zakończenie

Czynności podsumowujące lekcję

-pojedynczo demonstrują poszczególne elementy tańca wskazane przez nauczyciela.

Przypomina poznane elementy tańca (kroki i figury)

-wskazuje osoby, które mają dokonać prezentacji wybranych elementów –omówienie poprawności wykonania - wskazanie na błędy


Zadaniowo -ścisła

 


   

   

 
«« wstecz

drukujwyślij ten link
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 7 odwiedzin: 8108534