Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Wtorek 11 Grudzień 2018 | Imieniny: Waldemar, Damazy
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
eTwinning
VIII Memoriał im. Romualda Główczyńskiego w Budzisławiu Kościelnym
  

 

 

Memoriał im. Romualda Główczyńskiego na stałe wpisał się do kalendarza imprez odbywających się w Szkole Podstawowej im. A. Fiedlera w Budzisławiu Kościelnym. W dniu 26 kwietnia 2013 roku zorganizowany został po raz ósmy. Tegoroczny Memoriał miał szczególną oprawę, bowiem uroczystego otwarcia dokonał wiceburmistrz Gminy i Miasta Kleczew pan Stanisław Maciejewski. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: dyrektor Szkoły Podstawowej w Kawnicach pani Zofia Laskowska, radny Gminy i Miasta Kleczew pan Dariusz Adamczyk oraz współgospodarze - przedstawiciele Rady Rodziców; pani Ewa Konkol oraz pani Iwona Andrzejewska. Z przykrością przyjęliśmy wiadomość, że bardzo ważne sprawy osobiste nie pozwoliły osobiście uczestniczyć rodzinie śp. Romualda Główczyńskiego, ale myślą i sercem, byli wśród nas „Dziękujemy, że pamiętają Państwo o postaciach lokalnej społeczności. W takich działaniach objawia się pamięć ludzka dająca otuchę i potwierdzająca, że warto pracować dla innych i służyć im pomocą oraz wiedzą”- czytamy w liście przesłanym na ręce pani dyrektor Marioli Brorzyńskiej.

W tegorocznym Memoriale wzięło udział pięć szkół: SP Kawnice, SP Orchowo, SP Wilczyn, ZSP Kleczew oraz gospodarze. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, w sumie odbyło się 10 meczy. W wyniku końcowym, po sportowych zmaganiach, ostatecznie sukces odnieśli zawodnicy z Kleczewa - zajmując I miejsce, II miejsce drużyna z Orchowa, III miejsce drużyna z Budzisławia Kościelnego, IV miejsce drużyna z Kawnic, V miejsce drużyna z Wilczyna. Zespołom gorąco dopingowali kibice poszczególnych szkół.

Wszystkie drużyny otrzymały puchary, które ufundowała dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Budzisławiu Kościelnym, pani Mariola Borzyńska, a posiłek dla uczestników sfinansowała Rada Rodziców.

 

W organizacji sportowego turnieju, otrzymaliśmy wsparcie także od władz samorządowych. Najlepszy zawodnik oraz bramkarz otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez Burmistrza Gminy i Miasta Kleczew pana Marka Wesołowskiego. 

Dziękujemy bardzo fundatorom nagród, Radzie Rodziców, pani Marlenie Stępczyńskiej sprawującej opiekę medyczną oraz sędziemu, panu Jakubowi Kieliszkowi. Cieszymy się, że wspólna inicjatywa przynosi tak pozytywne efekty.

 

Relację z tej imprezy można przeczytać także na stronie www.wirtualnykonin.pl 

 

 

 

Anna Szygenda

Cezary Chojnacki

 

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 15 odwiedzin: 6000567