Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Sobota 20 Styczeń 2018 | Imieniny: Fabian, Sebastian
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
Pojechali po zwycięstwo
  

We wtorek 9 maja 2017 r. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie gościł, już kolejny raz, miłośników dwóch kółek. W tym dniu odbył się bowiem finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Celem turnieju jest między innymi poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a także popularyzowanie roweru jako środka transportu i rekreacji.
Wśród 24 drużyn (13 ze szkół podstawowych i 11 z gimnazjów) znalazła się reprezentacja Gimnazjum w Kleczewie, wyłoniona w eliminacjach gminnych. Skład drużyny stanowili: Gabriela Puchalska, Marta Żabierek i Dariusz Szymański - wszyscy po raz pierwszy uczestniczący w finałach powiatowych. Uczestnicy turnieju rywalizowali w pięciu konkurencjach: rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego i ze skrzyżowań, jeździli rowerem po miasteczku i torze sprawnościowym oraz wykonywali zadanie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Po pełnych emocji zmaganiach wśród najlepszych znalazła się drużyna z Kleczewa. Tym razem nie było to jednak miejsce drugie, jak wielokrotnie zdarzało się w przeszłości, lecz pierwsza pozycja i zwycięstwo pośród wszystkich szkół gimnazjalnych w powiecie. Wygrywając gimnazjaliści z Kleczewa, zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego i będą reprezentować nasz powiat w turnieju, który odbędzie się 19 maja w Szkole Podstawowej nr 9 w Gnieźnie. Warto dodać, że w kategorii szkół podstawowych, Szkoła Podstawowa w Budzisławiu Kościelnym zajęła drugie miejsce, przegrywając awans  do fimału wojewódzkiego ze szkołą z Rychwała.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnej edycji turnieju.

Zdjęcia do artykułu
 

1  2  3  

 
wszystkich zdjęć: 13

1  2  3  
 
Pozostałe w dziale
 
Plan działań na rok szkolny 2017 - 2018
 
«« wstecz
drukuj
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 9 odwiedzin: 4520758