Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Piątek 23 Luty 2018 | Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
eTwinning
Półkolonie w Kleczewie
  

Wakacje to czas, radości, zabawy, odpoczynku, zwiedzania nowych miejsc, zawierania nowych znajomości…

Tegoroczne półkolonie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. W. Chotomskiej w Kleczewie odbyły się na początku wakacji (26.06.2017r. - 01.07.2017r.). Na uczniów w tych dniach czekało wiele atrakcji, wspólnych zabaw i wycieczek.

Pierwszego dnia odbyła się piesza wycieczka do Parku Rekreacji i Aktywności Fizycznej w Kleczewie, gdzie uczniowie mogli korzystać z placu zabaw, siłowni, a także uczestniczyli w zabawach i grach sportowych zorganizowanych przez wychowawców. Na koniec wspólnie spędzonego czasu każdy posilił się pyszną kiełbaską z grilla. Po powrocie do szkoły odbył się konkurs plastyczny pt. „Pocztówka z wakacji”.

Kolejnego dnia udaliśmy się do kina na film pt. „Auta”. Następnie zwiedziliśmy Miasteczko Ruchu Drogowego w Koninie, gdzie dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa podczas podróży i na drodze, otrzymały również drobne upominki. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie mini zoo w Koninie.

W środę dla dzieci zostały przygotowane prelekcje: „Co wiemy o uzależnieniach”, „Zdrowe odżywianie”, które prowadziły: p. E Przybylska z Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kleczewie oraz p. A. Moralewska- Bembenek i p. A. Kozieł pracownicy PSSE w Koninie. Dzieci bardzo chętnie odgrywały różne scenki dramowe oraz dzieliły się swoją wiedzą na dane tematy. Zorganizowane zostały również zabawy integracyjne i ruchowe na Malcie.

Najważniejsza wycieczka odbyła się w czwartek, już wczesnym rankiem wyjechaliśmy do Solca Kujawskiego – do Jura Parku. Na dzieci czekało wiele atrakcji między innymi zwiedzanie: ścieżki edukacyjnej z przewodnikiem, gdzie uczestnicy mogli oglądać dinozaury naturalnych rozmiarów, Muzeum Ziemi, Ogrodu Zimowego, Parku Owadów. Kolejną atrakcją był seans filmowy w 5D „Historia powstania wszechświata”. Dzieci również miały okazję skorzystać z ogromnego placu zabaw oraz placu rozrywki (dmuchane zjeżdżalnie, baseny z kulkami, trampolina, kolejka szynowa, karuzela, samochodziki). Na koniec dzieci zjadły smaczny posiłek oraz zrobiły zakupy w sklepie z pamiątkami. Zmęczeni lecz bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Piątek to kolejny dzień wycieczki tym razem do Wiatraka Szczepan w Budzisławiu Kościelnym. Na dzieci czekała dyrektor Miejsko -Gminnej Biblioteki Publicznej w Kleczewie p. M. Siupa, która czytała młodszym dzieciom bajki oraz p. T. Fekner, która opowiedziała wiele ciekawostek na temat Wiatraka oraz Chaty Młynarza oraz oprowadziła nas po Wiatraku. Nie zabrakło również quizów i wspólnych rozmów. Pogoda uniemożliwiła nam pobyt nad Jeziorem Budzisławskim, dlatego wróciliśmy do szkoły. Odbyły się zabawy ruchowe na hali widowiskowo- sportowej z wykorzystaniem sprzętu sportowego oraz w sali zabaw.

Sobota była ostatnim dniem półkolonii. Wspólnie bawiliśmy się na boisku szkolnym oraz Orliku. Dzieci mogły również wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi - zorganizowaliśmy zajęcia malowania kredą. Na zakończenie wszyscy udaliśmy się na wspólny posiłek do restauracji „Kleczewianka” na pyszną pizzę i lody. Tam dokonaliśmy podsumowania półkolonii wręczając uczestnikom i zwycięzcom konkursów drobne upominki.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi i członkom Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów  za dofinansowanie półkolonii.


Wychowawcy


Zdjęcia do artykułu
 

1  2  3  4  5  

 
wszystkich zdjęć: 27

1  2  3  4  5  
 
Pozostałe w dziale
 
Plan działań na rok szkolny 2017 - 2018
 
«« wstecz
drukuj
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 10 odwiedzin: 4692479