Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Piątek 23 Luty 2018 | Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
eTwinning
Dzień Głośnego Czytania w bibliotece szkolnej
  

Dzień Głośnego Czytania w Bibliotece Szkolnej

 

 

            Obchodzony 29 września Dzień Głośnego Czytania stał się znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do biblioteki szkolnej. Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. W tym dniu  zaproszenie do biblioteki przyjęły również pracownice Miejskiej Książnicy p. dyrektor Magdalena Siupa i p. Dorota Berthold. Kolejni goście to uczennice z Liceum Ogólnokształcącego w Kleczewie razem z opiekunem panią Anną Płachcińską.    

            Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

            W tym roku dla upamiętnienia patronki naszej szkoły Wandy Chotomskiej czytaliśmy głównie utwory, które wyszły spod pióra pisarki.

            W zajęciach wzięły udział następujące klasy razem z nauczycielami: klasa III b – p. Halina Szymańska, klas III c – p. Renata Michalak, klasa II a – Alicja Pawlaczyk, klasa V c – p. Justyna Witkowska oraz klasa III a – p. Arleta Kaczmarek. 

            Na powitanie Pani Monika Ejm przybliżyła uczniom krótką historię święta i wyjaśniła dzieciom dlaczego ważne jest aby dorośli czytali im na głos. Takie zachowanie ma bowiem wpływ na budowanie pozytywnych relacji pomiędzy członkami rodziny, poza tym sprzyja wyrabianiu nawyku sięgania po książkę.  Z pośród zaproszonych gości kilkoro uczniów przygotowało i przeczytało wiersze patronki szkoły p. Wandy Chotomskiej.

            Następnie dyrektor Biblioteki Publicznej p. Magdalena Siupa przedstawiła uczniom bajki pt. „Słowik” oraz „O rybaku i złotej rybce”.  Na uwagę zasługuje fakt, że owe bajki przeczytano w bardzo nietypowy sposób. Wykorzystano bowiem metodę  kamishibai, tzn papierowego teatru. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, drewnianej, częściowo otwartej skrzynki, pełniącej rolę sceny (ekranu).

            Kolejno do głośnego czytania włączyły się uczennice z kleczewskiego liceum, które zaprezentowały „Legendę o Piaście i postrzyżynach jego syna Siemowita”, czytały również opowiadania z serii „Martynka” i wiersze dla dzieci.

            O dekorację biblioteki zadbały panie Ewa Kazimierska i Honorata Dzwoniarska. Ponadto pani H. Dzwoniarska przygotowała z dziećmi na korytarzu przy bibliotece, piękną  wystawę prac plastycznych do utworów Wandy Chotomskiej.

Zdjęcia do artykułu
 

1  2  3  4  5  

 
wszystkich zdjęć: 31

1  2  3  4  5  
 
Pozostałe w dziale
 
Plan działań na rok szkolny 2017 - 2018
 
«« wstecz
drukuj
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 13 odwiedzin: 4692428