Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Piątek 23 Luty 2018 | Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
Kontakt
Historia szkoły
Dokumenty szkolne
Organizacja roku szkolnego 2016/17
Organizacja roku szkolnego 2017 - 2018
Patron
W świecie twórczości Juliana Tuwima
Kadra
Plan lekcji
Pomoc uczniom
Zajęcia pozalekcyjne
Samorząd Szkolny
Osiągnięcia uczniów
Nasi prymusi
Absolwenci
W - f z klasą, II edycja
Przewrót na wf-ie, III edycja
Śniadanie daje moc
Szkoła Promująca Zdrowie
Mały Mistrz
Innowacje pedagogiczne 2015 - 2016
Język angielski - dla uczniów
Kasztanobranie 2016
Kasztanobranie 2017
DBI
Doradztwo zawodowe
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
eTwinning
Wiem, co jem i dbam o swoje zdrowie
  

 

  

  „Kiedy jesteś zbyt leniwy I nie czujesz się szczęśliwy Bo zasypiasz prawie wszędzie W dzień powszedni, na weekendzie Poziom cukru we krwi zmierz Patrz , co pijesz i co jesz Ty bądź górą nad chorobą a moc zawsze będzie z tobą”

Prawidłowe odżywianie ma znaczący wpływ na zdrowie, wzrost, harmonijny rozwój i dobre samopoczucie ucznia. Odpowiednia dieta zapewnia dziecku sprawność fizyczną, zdolność do nauki oraz chroni przed rozwojem chorób powstających na tle wadliwego żywienia. W trosce o naszych uczniów prowadzimy różnorodne działania prozdrowotne.

8 czerwca gościliśmy w naszej szkole panią Beatę Stepanow - prezesa  Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej – edukatorkę diabetologiczną, specjalistę w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego, doradcę ds. diety i kontroli wagi. Celem spotkania była edukacja uczniów w zakresie zdrowego odżywiania. Pani Beta przeprowadziła dla uczniów zajęcia warsztatowe na temat „Wiem, co jem i dbam o swoje zdrowie”. Poprzez ciekawą prezentację uczniowie dowiedzieli się, jaki wpływ na samopoczucie, zachowanie i zdrowie ma dieta. Uczestnicy mieli również okazję dowiedzieć się, jakie produkty spożywcze sprzyjają zdrowiu i nie powodują zakłóceń uwagi, ospałość lub nadmierną krótkotrwałą aktywność. Pani Beatka przekazała zebranym wiele cennych wskazówek dotyczących zasad zdrowego odżywiania, m.in.: należy jeść pięć pełnowartościowych posiłków dziennie, pić dużo wody i zastępować słodkie przekąski np. owocami, czytać etykiety. Uczniowie naszej szkoły wykazali duże zainteresowanie tematem i aktywnie włączali się w dyskusję. Na zakończenie wszyscy zatańczyli DiabeDance - rodzaj tańca o prostych ruchach i krokach.

Kluczowym celem tanecznego apelu „DiabeDance©", jest podkreślenie roli aktywności fizycznej w profilaktyce cukrzycy, ale też zwrócenie uwagi na to, że cukrzyca, jako współczesna epidemia, powinna stać się jednym z głównych priorytetów w polityce zdrowotnej Polski.

 

                                                               Aneta Horbińska- koordynator zdrowotny

 

 
Pozostałe w dziale
 
Plan działań na rok szkolny 2017 - 2018
 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 9 odwiedzin: 4692516