Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Wtorek 21 Sierpień 2018 | Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
Kontakt
Historia szkoły
Dokumenty szkolne
Organizacja roku szkolnego 2016/17
Organizacja roku szkolnego 2017 - 2018
Patron
W świecie twórczości Juliana Tuwima
Kadra
Plan lekcji
Pomoc uczniom
Zajęcia pozalekcyjne
Samorząd Szkolny
Osiągnięcia uczniów
Nasi prymusi
Absolwenci
W - f z klasą, II edycja
Przewrót na wf-ie, III edycja
Śniadanie daje moc
Szkoła Promująca Zdrowie
Mały Mistrz
Innowacje pedagogiczne 2015 - 2016
Język angielski - dla uczniów
Kasztanobranie 2016
Kasztanobranie 2017
DBI
Doradztwo zawodowe
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
eTwinning
Poetycko - morskie wspomnienie lata
  

 


 

Poetyckie popołudnie w Szkole Podstawowej

im. J. Tuwima w Złotkowie

 

,,Poetycko-morskie wspomnienie lata” to tytuł spotkania autorskiego z konińską poetką Danutą Olczak, które w dniu 5 października 2017r. zorganizowała  Szkoła Podstawowa im. J. Tuwima w Złotkowie. Było to już drugie spotkanie z poetką, pierwsze miało miejsce w grudniu minionego roku i nosiło tytuł „Poezja i anioły”. Danuta Olczak urodziła się w 1953 roku na Lubelszczyźnie. Pisze wiersze, artykuły, eseje, teksty piosenek. Debiutowała w „Ziemi Chełmskiej” w 1971 roku. Swoje utwory publikowała w czasopismach ogólnopolskich i regionalnych. Jest laureatką ogólnopolskich konkursów literackich, m.in. zdobyła dwie główne statuetki Milowego Słupa, Złote Pióro oraz nagrody Złotego i Srebrnego Konika Morskiego. Wydała dziesięć tomików poetyckich: Na przekór samotności (1994), W ogrodzie czasu (1995), Dotyk przestrzeni (1998), Cztery pory zadziwienia (2000), Modlitwa wieczorna(2002), Aksamit ciszy (2003), Motyl (2005), Chwila obecna (2008), Wołanie morza (2010), Ornament przemijania (2013). Poetka z wielką pasją opowiadała o swoich przeżyciach i poetyckich pasjach, podzieliła się z zebranymi życiową mądrością. W niezwykle miłej atmosferze, w morskiej scenerii, poetka zaprezentowała słuchaczom kilka swoich wierszy. Jej poezję czytali również uczniowie. Warto dodać, że ilustracje do tomików poezji wykonał koniński malarz - Józef Szyk i można było je podziwiać na  przygotowanej wystawie szkolnej. Spotkanie, w którym uczestniczyli nauczyciele i uczniowie naszej szkoły oraz szkoły w Kleczewie, dostarczyło wielu wzruszeń i  stało się okazją do przemyśleń na temat życia. Danuta Olczak o aniołach i morzu, które są inspiracją do twórczości, może mówić bez końca, z wielką miłością i pasją. Poetka zbiera anioły, które są jej stróżami, ale zbiera też wszystko, co jest związane z morzem. W jej mieszkaniu znajduje się ponad 360 aniołów, a wewnątrz regału z nagrodami i książkami poetki, mają miejsce muszle i obrazki ilustrujące morskie fale.
- Morze mnie fascynuje od zawsze. Mogę na nie patrzeć godzinami – mówiła poetka. Po spotkaniu uczestnicy mieli okazję porozmawiać osobiście z poetką oraz otrzymać dedykację na tomikach wierszy.                     

                                                                                                                                                   Beata Kapela

 

  

  Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/zT3JIR0vjTMFyqyf2

 

 

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 16 odwiedzin: 5474897