Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Niedziela 18 Listopad 2018 | Imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
Kontakt
Historia szkoły
Dokumenty szkolne
Organizacja roku szkolnego 2018 - 2019
Patron
W świecie twórczości Juliana Tuwima
Kadra
Plan lekcji
Pomoc uczniom
Zajęcia pozalekcyjne
Samorząd Szkolny
Osiągnięcia uczniów
Nasi prymusi
Absolwenci
W - f z klasą, II edycja
Przewrót na wf-ie, III edycja
Śniadanie daje moc
Szkoła Promująca Zdrowie
Mały Mistrz
Innowacje pedagogiczne 2015 - 2016
Język angielski - dla uczniów
Kasztanobranie 2016
Kasztanobranie 2017
DBI
Doradztwo zawodowe
Przyrodnicze rymowanie
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
eTwinning
A oni Cię nie poznali...
  

 

               W tegorocznych Jasełkach talent aktorski przeplótł się z talentem muzycznym. Nasi uczniowie fantastycznie odegrali rolę jasełkowych bohaterów. Wszyscy  doskonale opanowali swoje kwestie, nie dali się zwieść tremie i bez zająknięcia krok po kroku odkrywali przed widzami niezwykłe sceny betlejemskiej nocy.  Niekwestionowaną  mistrzynią okazała się Magdalena  Kosmowska, która niezwykle wiarygodnie odegrała podstępy jak i gniew króla Heroda, a już śmierć władcy to  był majstersztyk w jej wykonaniu. Po raz pierwszy też na „deskach” naszej sceny zabłysnął Konrad Kanapa w roli Józefa. Jako jeden z pierwszych szybko nauczył się swojej długiej roli na pamięć. Brawo!

Anioł Gabriel, czyli Julia Słowińska w każdej scenie, a było ich parę, bo począwszy od zwiastowania Maryi, poprzez wizytę u  pasterzy, aż do dworu Heroda, świetnie pamiętała treść scenariusza.

Nie można  też pominąć  takich perełek jak nasze prześliczne owieczki, które co jakiś czas niesfornie rozpierzchały się dzielnym pasterzom po łące. Bardzo ważne są również role drugoplanowe, które choć są krótkie, świetnym wykonaniem dają ogromne efekty i tu należą się brawa diabełkowi – Roksanie Siwińskiej oraz  Oliwii Kornowicz za rolę wróżki, która w swoich dłoniach dzierżyła tajemną kulę – pokusę wszystkich rączek na próbach, które chciały choć na chwilę dotknąć plazmowej kuli.

Najkrótszą rolę miał arcykapłan – Jakub Manikowski, który autentycznie wystraszył się rozkazu Heroda i aż podskoczył! – czym wywołał salwę śmiechu najmłodszych widzów, czyli przedszkolaków.

Właściciel gospody, czyli Oliwia Przebieracz,  z fasonem „warczał” na Józefa i precz go przepędził, bo ów okazał się za biedny.

Osobny wątek, to talent muzyczny. Trzeba oddać hołd dziewczętom, które pięknie zaśpiewały bez podkładów piosenki, zarówno Wiktorii Niedźwiedzińskiej w roli Maryi, Julce Składowskiej jako pasterzowi i Julce Słowińskiej, która śpiewała jak i samodzielnie grała na gitarze.

Totalnym zaskoczeniem okazała się Maja Witucka, która zaprezentowała po raz pierwszy szkolnej publiczności swoją grę na skrzypcach prezentując wykonanie dwóch kolęd, w tym jednej wspólnie z bratem Olkiem, który akompaniował jej na gitarze. Ponadto w duecie gitarowym wystąpili Fabian Bawoł  i Oliwia Przebieracz.

Wszyscy aktorzy, bez wyjątku pięknie opanowali swoje role, z pomocą rodziców przygotowali urokliwe  stroje – trzej królowie ( Oliwier Banaszak, Weronika Płóciennik, Hubert Kapturski),  sługa króla Judei – Wiktor Głąbocki, Zachariasz – Fabian Bawoł i Elżbieta- Wiktoria Siupa.  W rolę pasterzy wcieliły się uczennice klasy szóstej- Oliwia Flejszman, Julia Kornowicz oraz wspomniana wyżej Julia Składowska.

Dobry występ zawsze pozostawia niedosyt… Chciałoby się jeszcze i jeszcze, chłonąć, słyszeć i podziwiać. A aktorzy z pasją … chcą jeszcze grać, grać… i takimi okazali się nasi uczniowie. Bo na koniec, podobnie jak w ubiegłym roku, padły słowa: gramy też w kościele?

Czy można chcieć więcej? Czyż nie jest to również najlepszą nagrodą dla reżysera? Z całą pewnością jest. I tym radosnym akcentem kończy się nasz artykuł.

 

W. Jaworska

 

Zdjęcia są w galerii

 

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 17 odwiedzin: 5901115