Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Niedziela 18 Listopad 2018 | Imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
Powitanie
Kontakt
Jak nas widzą ptaki
Historia
Nasz patron
Hymn Szkoły
Certyfikat ,, Bezpiecznej Szkoły\"
Szkoła promująca czytelnictwo
Kadra
Samorząd Uczniowski
Zajęcia pozalekcyjne
Nasza szkoła sprzyja zdrowiu
Świetlica Środowiskowa
Dobre Praktyki
Nasze sukcesy i osiągnięcia
Dorobek szkoły w latach 1990-2010
Plan lekcji
Wykaz podręczników
Szkolny Zestaw Programow Nauczania
Dokumenty szkolne
Dla Rodziców
Harmonogram uroczystości szkolnych na rok szkolny 2017/2018
Dokumenty do pobrania
Plan dyżurów w roku szkolnym 2017/18 (II półrocze)
Godziny lekcji i przerw
Godziny odwozów
LOSY ABSOLWENTÓW
Wyprawka Przedszkolaka
Informacje - publiczne
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
eTwinning
Warsztaty Pierwszej Pomocy
  

12 grudnia 2017r. uczniowie klasy I wraz z rodzicami mieli okazję uczestniczyć w Warsztatach  Udzielania Pierwszej Pomocy, które zostały zorganizowane przez wychowawcę tej klasy, panią Agatę Łuczak. Zajęcia były prowadzone przez dh Krzysztofa Turowskiego, zawodowego Ratownika Medycznego  z zaprzyjaźnionej Jednostki OSP Ślesin, który  pozytywnie odpowiedział na zaproszenie Pani Agaty. Druhowie z OSP w Sławoszewku, również pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie                   i współprowadzili warsztaty.  Zajęcia związane z pierwszą pomocą dla dzieci w tym wieku pomagają oswoić się z tematem pierwszej pomocy oraz rozwijać w nich od najmłodszych lat poczucie obowiązku niesienia pomocy innym. Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna                  i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Istotne jest to by już najmłodsi nabywali praktycznych umiejętności i oswajali się z ideą pomagania. Może maluchy nie są w stanie  ucisnąć fantoma czy zrobić właściwego wdechu, warto jednak oswajać je z tematem pierwszej pomocy bo często właśnie dzieci są jedynymi osobami, które mogą wezwać pomoc.                                                                                        Głównym celem warsztatów było to, aby  dziecko potrafiło  wezwać pomoc, znać kolejność przekazywanych informacji dyspozytorowi  -  ma kluczowe znaczenie w szybkości przyjęcia zlecenia i wysłaniu służb ratowniczych  na miejsce zdarzenia. Maluchy powinny mieć odruch sięgnięcia po telefon i wezwania  pogotowia lub straży pożarnej.  Dlatego muszą pamiętać, jakie są numery alarmowe , wiedzieć jaki komunikat przekazać dyspozytorowi  gdy dzwoni się na numer alarmowy                 i oczywiście, jak udzielić tej pomocy praktycznej, czyli w którym miejscu i w jaki sposób zastosować uciski, jak wykonać wdechy ratownicze i jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej.                        

Dzieci jak również rodzice z zainteresowaniem słuchali i  aktywnie uczestniczyli                                w części praktycznej warsztatów. Kto wie może takie warsztaty będą iskrą, która rozpali w sercu młodego człowieka pasje,  którą będzie chciał realizować w swoim życiu, tak jak ktoś zaraził tą pasją Ratowników, którzy prowadzili warsztaty. Wraz z wiekiem i rozwojem dziecka wskazane jest poszerzanie jego umiejętności i wiedzy w zakresie pierwszej pomocy, więc na pewno nie były  ostatnie warsztaty. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za  zaangażowanie podczas  warsztatów. Mamy nadzieję, że był to wartościowo spędzony czas. Do zobaczenia !

 

                                                                             

                                                                                                                             Organizatorzy

Galeria zdjęć: https://issuu.com/spslawoszewek/docs/pierwsza_pomoc.pptx

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 13 odwiedzin: 5901244