Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Wtorek 21 Sierpień 2018 | Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
O szkole
Kadra Pedagogiczna
Jublieusz 80-lecia Szkoły
O naszym Patronie
Nadanie imienia szkole
Klasy integracyjne
Trochę historii
Profilaktyka 2016/2017
Profilaktyka 2017/2018
Profilaktyka 2015/2016
Profilaktyka 2014/2015
Programy profilaktyczne w roku szkolnym 2013/2014
Pedagog szkolny
Innowacja pedagogiczna "Uczymy się przez działanie"
Samorząd Uczniowski
Zestaw podręczników na rok szkolny 2016/2017
Hipoterapia
Mam kota na punkcie mleka
Akcja MEN \"Ćwiczyć każdy może\"
Oferta zajęć dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych
Szkoła Promująca Zdrowie
Świetlica środowiskowa 2015/2016
Świetlica środowiskowa 2016/17
Dobre praktyki
Świetlica środowiskowa 2017/2018
ABC gotowania
Umiem pływać
Mały Mistrz
Akademia Bezpiecznego Puchatka
Programy i projekty edukacyjne
Osiągnięcia sportowe
Dla rodziców
Plan lekcji
Losy Absolwentów
Przekaż 1% na szkołę Twojego dziecka
Dokumenty szkolne
Napisz do nas
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
eTwinning
Półkolonie
  

 Upragnione i wyczekiwane, gorące i słoneczne, to… oczywiście wakacje. Wakacje to czas odpoczynku, w którym uczniowie pragną oderwać się od rzeczywistości szkolnych obowiązków, odpocząć od nauki i szkoły… Jednak dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Jóźwiaka w Koziegłowach nie chciały rozstawać się z murami swojej szkoły i z radością powróciły uczestnicząc w półkoloniach letnich zorganizowanych w dniach od 17 do 22 lipca 2017 roku. W wakacyjnym wypoczynku uczestniczyło 38 dzieci, którzy pod czujnym okiem opiekunów p. Xenii Goranskiy, Natalii Mularczyk i Emilii Wróbel aktywnie spędzały czas. Nad organizacją i sprawnym przebiegiem wypoczynku czuwała kierownik półkolonii p. Hanna Szczekocka.

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od wspólnego pobytu w szkole. Po zapoznaniu uczestników z harmonogramem zajęć półkolonii, opracowaniu wspólnego kontraktu – norm i zasad obowiązujących w grupie – dzieci integrowały się we wspólnych grach, zabawach i zajęciach ruchowych na świeżym powietrzu.  Aby wypoczynek przebiegał bezpiecznie zorganizowano tego dnia spotkanie z udziałem policjanta - dzielnicowym Komisariatu Policji w Kleczewie p. Tomaszem Kapelą. Przeprowadzono z dziećmi pogadankę na temat „Bezpieczne zachowanie na drodze i nie tylko”. Dzieci utrwaliły sobie zasady obowiązujące w ruchu drogowym, zachowania się podczas wycieczek pieszych i autokarowych, utrwaliły informacje o najczęstszych  przyczynach urazów, podniosły swój poziom ostrożności i wyobraźni o konsekwencjach nieprzemyślanych działań oraz skutecznych sposobach reagowania i udzielania pomocy, znajomości numeru alarmowego policji, prawidłowego zachowania się w razie zagubienia się oraz innych sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu. Dopełnieniem spotkania była prezentacja radiowozu policyjnego możliwość obejrzenia auta i podstawowego wyposażenia z bliska. Każde z dzieci miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą, lub w tylnej części radiowozu. Ponadto dzieci mogły włączyć i posłuchać sygnałów ostrzegawczych policyjnej syreny. Następnie odbyła się przerwa na posiłek, a po niej warsztaty i zajęcia socjoterapeutyczne prowadzone przez opiekunów dotyczące współczesnych zagrożeń (nikotynizm, alkoholizm, narkomania), krótkie filmy z cyklu „Jestem bezpieczny w niebezpiecznym świecie” , ćwiczenia relaksacyjne i zabawy terapeutyczne pozwoliły lepiej poznać istotę problemu.

Drugiego dnia wyruszyliśmy na wycieczkę śladami zwierząt sprzed milionów lat…a mianowicie do Parku Dinozaurów w Solcu Kujawskim wraz z przewodnikiem z wielkim podekscytowaniem podążaliśmy ścieżką edukacyjno – przyrodniczą stanowiącą główną atrakcję obiektu. Spacer pośród zrekonstruowanych modeli dinozaurów, gadów ssakokształtnych pozwolił uzmysłowić sobie różnorodność i niesamowitość tego „zaginionego świata”. Dużych emocji dostarczył dzieciom seans filmowy w technice 5D. W ciągu kilkunastu minut ukazana została historia początków życia na Ziemi. Poza trójwymiarowym obrazem widzowie doznawali innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych i dotykowych. Realistyczne obrazy, odgłosy, ruchome fotele były dawką niezapomnianych wrażeń pozwalających bez wątpienia powrócić w świat sprzed milionów lat… Podczas zwiedzania Jura Parku zrobiliśmy zdjęcia, starając się uchwycić na nich to wszystko, co najciekawsze, zakupiliśmy pamiątki a następnie udaliśmy się na smaczny posiłek do przestronnego punktu gastronomicznego, z którego mogliśmy podziwiać panoramę obiektu. Dopełnieniem pozytywnych wrażeń i udanej zabawy był pobyt w Parku Rozrywki gdzie dzieci bez ograniczeń mogły korzystać z licznych atrakcji miedzy innymi: trampolin, karuzeli, torów samochodowych, ruchomego statku, zjeżdżalni, suchego basenu z piłkami.

Trzeci dzień wypoczynku rozpoczął się od wspólnego muzykowania. Tańce, pląsy i zabawy z muzyką sprawiły, że uczestnicy chętnie włączyli się w proponowaną formę aktywności. Wykazując się muzykalnością, pomysłowością i inwencją twórczą ułożyli piosenkę kolonijną, która towarzyszyła im podczas wspólnego pobytu. Następnie odbyły się zajęcia plastyczne uczestnicy z wielkim zaangażowaniem i kreatywnością wykonywali prace plastyczne. Stosując dowolne techniki i style prezentowali swoje wytwory na konkurs plastyczny „Moje wymarzone wakacje”. Punktem kulminacyjnym dnia były zajęcia kulinarne „Małe co nieco na upalne dni” gdzie po wcześniejszym przygotowaniu zajadaliśmy się łakociami w sam raz na upalne dni…takimi jak deser lodowy czy koktajl owocowy.

W czwartek wyruszyliśmy z wizytą do Filii Bibliotecznej i Izby Pamięci Wsi, Młynarstwa i Rolnictwa w Budzisławiu Kościelnym. Dzięki gościnności gospodarzy zwiedziliśmy Chatę Młynarza i Wiatrak Szczepan, wysłuchaliśmy prelekcji o życiu i pracy na dawnej polskiej wsi. Dopełnieniem pobytu był udział w warsztatach edukacyjno – garncarskich, zapoznaliśmy się z warsztatem pracy garncarza, poznaliśmy tajniki „lepienia” z gliny, mieliśmy okazję wykonać własnoręcznie na kole garncarskim dowolne gliniane naczynia. Było to bez wątpienia niecodzienne przedpołudnie dzięki któremu mogliśmy zapoznać się z przeszłością i poczuć klimat dawnych czasów… serdecznie dziękujemy! Następnie udaliśmy się nad jezioro budzisławskie w Trębach Starych gdzie aktywnie i radośnie spędziliśmy czas między innymi zażywając kąpieli wodnej i słonecznej, biorąc udział w wspólnych grach, zabawach i konkursach. Niezwykle emocjonujące okazało się rzeźbienie i budowanie z piasku, które przysporzyło wiele radości i dobrej zabawy nie tylko najmłodszym uczestnikom. Powstawały kraby, żółwie, zamki… najciekawsze wytwory zostały nagrodzone.

W piątek udaliśmy się do Uzdrowiska Termalnego w Uniejowie, gdzie wiele radości uczestnikom półkolonii sprawiło pluskanie w wodzie i korzystanie z licznych atrakcji wodnych.

Ostatnim punktem naszego programu półkolonii było pożegnalne grillowanie i dyskoteka a w trakcie jej trwania wspólne gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Uczestnicy półkolonii wykazali się niesamowitą wyobraźnią, kreatywnością i odwagą sceniczną prezentując się w kategoriach konkursowych między innymi „Podróż w morską otchłań” oraz gracją i elegancją w konkursie wyboru „Miss”. Uczestnicy mogli pochwalić się wykonaną pocztówką „Moje wymarzone wakacje” gdzie również wyłoniono i nagrodzono zwycięzców. Na zakończenie uczestnicy półkolonii otrzymali pamiątkowy upominek oraz serdecznie podziękowali za wspólnie spędzony czas, który był bez wątpienia okazją do wzajemnych spotkań, zabaw, integracji, a także doskonałą „wakacyjną” lekcją historii, przyrody i bezpieczeństwa…

                                                                                                          Opiekunowie


Zdjęcia do artykułu
 

1  2  

 
wszystkich zdjęć: 8

1  2  
 
«« wstecz
drukuj
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 7 odwiedzin: 5474261