Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Piątek 23 Luty 2018 | Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
Powitanie
Kontakt
O szkole w jubileusz 10-lecia
Jak do nas trafić?
Historia Budzisławia Kościelnego
Informacje
Ceremoniał
Dokumenty szkolne
Zestaw podręczników na rok szkolny 2017/2018. Oddziały gimnazjalne
Pracownicy szkoły
Doradztwo Zawodowe
Biblioteka
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Pedagog szkolny
Samorząd Uczniowski
Plan lekcji
Dla rodziców
Archiwum
Programy i projekty edukacyjne
Gimnazjalne projekty edukacyjne
Innowacje pedagogiczne
Losy absolwentów
Patron Szkoły
Harmonogram dowozów i odwozów - 2016/2017
Ubezpieczenie NNW młodzieży
Sport
Konkursy przedmiotowe
Rekrutacja - 2016/2017
Młodzieżowa Akcja Multimedialna
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
eTwinning
Gimnazjaliści z Budzisławia Kościelnego promują fotowoltaikę
  


 

Grupa uczniowska o nazwie „Heliofile” z Gimnazjum im. Przyrodników Polskich bierze udział w projekcie „Postaw na słońce”. Celem projektu jest upowszechnienie wśród młodego pokolenia Polaków wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych jakie daje wykorzystywanie Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), a w szczególności ogniw fotowoltaicznych.

Projekt konkursowy składa się z 2 etapów ocenianych odrębnie.  Pierwszy etap obfitujący w szereg działań już za nami (pt.: „Energia słońca dla domu”).  Raporty można oglądać na stronie projektu: http://postawnaslonce.pl . W konkursie wzięło udział 108 zespołów z całej Polski (mapa lokalizacji znajduje się na stronie projektu: http://postawnaslonce.pl/index.php?m=wy&kat=1&pm=mapa). Z Wielkopolski rywalizowało w sumie 11 zespołów.  Prawie miesiąc jury oceniało nadesłane raporty, które składały się z opisu i dokumentacji poziomu zrealizowania 8 zadań.

W wyniku dokonanej oceny nasz zespół uplasował się na 13. miejscu w Polsce, i na 3. W Wielkopolsce (na 1. miejscu zespół Eko Słoneczni (Ryczywół), na 2.-Słoneczna Baszta (Ostrzeszów)) Pokonały nas najlepsze zespoły w Polsce, które plasowały się na najwyższych notach. Kolejny zespół z Wielkopolski w klasyfikacji ogólnopolskiej jest na 16. miejscu (Ekology z Leszna), następny na miejscu 19. (Ekologiczni) i kolejny na miejscu 34. (Albatrosy).

 

Przed nami drugi etap w czasie, którego zorganizujemy konferencję dotyczącą OZE, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości finansowania instalacji fotowoltaicznych, zasadności ich stosowania, korzyści z punku widzenia konsumenta, jak i środowiska naturalnego.

Nasza konferencja zaplanowana jest na 24 maja 2017 r.. Odbędzie się ona w Centrum Kultury w Kleczewie w godzinach 10.00 do 14.00. Konferencja jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych – właścicieli indywidualnych domów, przedsiębiorców, młodzieży szkolnej. Już teraz na nią serdecznie zapraszamy!

 

Mamy nadzieję, że nasze działanie pomoże w przyszłości przyczynić się do poprawy stanu naturalnego środowiska, poprzez zmianę sposobu pozyskiwania energii i zwrócenie się ku naszemu głównemu dostarczycielowi energii, jakim jest Słońce.

 

MF

 

 
Pozostałe w dziale
 
Plan działań na rok szkolny 2017 - 2018
 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 15 odwiedzin: 4692413