Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Środa 21 Listopad 2018 | Imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
Powitanie
Kontakt
O szkole w jubileusz 10-lecia
Jak do nas trafić?
Historia Budzisławia Kościelnego
Informacje
Ceremoniał
Dokumenty szkolne
Zestaw podręczników na rok szkolny 2017/2018. Oddziały gimnazjalne
Pracownicy szkoły
Doradztwo Zawodowe
Biblioteka
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Pedagog szkolny
Samorząd Uczniowski
Plan lekcji
Dla rodziców
Archiwum
Programy i projekty edukacyjne
Gimnazjalne projekty edukacyjne
Innowacje pedagogiczne
Losy absolwentów
Patron Szkoły
Harmonogram dowozów i odwozów - 2016/2017
Ubezpieczenie NNW młodzieży
Sport
Konkursy przedmiotowe
Rekrutacja - 2016/2017
Młodzieżowa Akcja Multimedialna
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
eTwinning
Festyn Zdrowia w naszej szkole
  


W dniu 13 czerwca 2017 r. w naszej szkole grupa uczniów realizująca projekt „Czas na zdrowie” zorganizowała ogólnoszkolną akcję pod nazwą „Festyn Zdrowia”. W czasie festynu zaplanowaliśmy pokaz filmów, którego   transmisje odbywały się przez 3 godziny w dwóch salach.  Każdorazowo w czasie pokazu uczestnikom towarzyszyły osoby z naszej grupy.  Pokaz filmów rozpoczynaliśmy od krótkiego wprowadzenia w tematykę  projektu. Do pokazu wybraliśmy 2 filmy "Bajka o dziku i tuczniku" oraz "Chemiczne iluzje". Dlaczego te tematy, dlatego że są to naszym zdaniem kluczowe kwestie i warto o nich rozmawiać. Dodatkowo przygotowaliśmy po każdym pokazie parę pytań sprawdzających, które pozwoliły na wzbogacanie wiedzy oglądających. Dyskusja z niektórymi grupami była bardzo ciekawa i  burzliwa. Jako atrakcję pokazu zaproponowaliśmy po 1 filmie wykonanie zadania  dotyczącego otyłości, nie było to tylko proste wyliczenie BMI, ale pomiar obwodu w pasie i przeanalizowanie statystyczne uczestników naszego pokazu z podziałem na grupę  żeńską i męską. Wyniki zanotowaliśmy w programie Excel, jednocześnie wykonując prezentację graficzną, przez co pokazaliśmy nasze umiejętności wykorzystania technologii informacyjnej.

Kolejnym punktem naszego Festynu Zdrowia było przygotowanie zdrowego poczęstunku. W organizację tej części włączyła się aktywnie Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Koncepcja nasza zakładała przygotowanie menu, które będzie składało się z 3 zdrowych posiłków, których wykonanie jest proste i każdy gimnazjalista z pewnością sobie z nim poradzi. Tak, więc zaproponowaliśmy wykonanie kanapek z pasta jajeczną, kuskusu ziołowego i  na deser na słodko risotta ryżowego.  Uczniowie klas I-III warsztatowo wykonywali te posiłki. Wspomogły nas też panie z kuchni, które przed lekcjami ugotowały dla nas niezbędne produkty. Wykonanie potraw miało swój walor edukacyjny, bowiem członkowie naszej grupy przygotowali informacje o użytych do potraw składnikach. Opisy zaprezentowano potem na forum dla wszystkich uczestników festynu, prezentacji dokonywali nie  członkowie naszej grupy, ale przedstawiciele z poszczególnych klas. Uważamy, że w ten sposób poszerzyliśmy efektywnie i mierzalnie zasób wiedzy uczestników Festynu Zdrowia. W czasie festynu promowaliśmy tez inne aspekty dotyczące zdrowia np. odpowiednią ilość snu, aktywność fizyczną czy unikanie stresu. Ćwiczyliśmy metody radzenia sobie ze stresem. Pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch" przeprowadziliśmy warsztaty, których efektem było 6 plakatów w różny sposób ujmujących podejście do tematu. Tu także osoby zaangażowane w wykonanie plakatu omówiły go na forum i pokazały, że podejście do zdrowia jest holistyczne a edukacja zdrowotna łączy w sobie inne nauki - nie tylko biologie, ale i geografię, język polski czy języki obce.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego Festynu Zdrowia.

                                                  Członkowie grupy projektowej „Szalone Owoce”

    

     

     

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 11 odwiedzin: 5913391