Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Wtorek 21 Sierpień 2018 | Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
Kontakt
Struktura Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
Pracownicy ZSP
Historia
O Arkadym Fiedlerze
Ceremoniał
Dokumenty szkolne
Dokumenty Przedszkola
Biblioteka
Świetlica szkolna
Po lekcjach
Pedagog
Szkoła Promująca Zdrowie
Doradztwo zawodowe
Innowacje pedagogiczne, projekty edukacyjne
Projekty unijne
eSzkoła Wielkopolska - Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan
"Ćwiczyć każdy może" - Ogólnopolska Akcja MEN organizowana w ramach Roku Szkoły w Ruchu
Dla rodziców
Zestaw podręczników w roku szkolnym 2017/2018
Zestaw podręczników w roku szkolnym 2018-2019
Plan lekcji, rozkład dzwonków
Ubezpieczenie uczniów
Harmonogram dowozów i odwozów
Zamówienia publiczne
Rządowy Program BEZPIECZNA + 2016
Z życia Szkoły (archiwum)
Z życia Przedszkola (archiwum)
Na sportowo (archiwum)
Losy absolwentów
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
eTwinning
Próbna ewakuacja w roku szkolnym 2017-2018
  


        Dnia 29 września, jak co roku, odbyła się próbna ewakuacja z budynku    Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Budzisławiu Kościelnym. Ćwiczenia nadzorowali i obserwowali: pan Krzysztof Burda, pan Michał Burda, pan Szymon Przebieracz przedstawiciele OSP w Budzisławiu Kościelnym, pan Rafał Pokrop specjalista do spraw BHP oraz pani Mariola Brorzyńska dyrektor ZSP w Budzisławiu Kościelnym.

   Tegoroczny praktyczny sposób sprawdzenia warunków i organizacji ewakuacji był wyjątkowy, ponieważ obejmował cały budynek szkolny i wszystkich uczniów szkoły podstawowej (z włączonymi oddziałami gimnazjalnymi) oraz dzieci z przedszkola. W próbnej ewakuacji udział wzięło 349 dzieci i uczniów, 36 nauczycieli oraz 12 pracowników administracji i obsługi. Symulowane zagrożenie wynikało z pożaru w kuchni. Po jego wykryciu ogłoszono ewakuację poprzez alarm. Mimo tak dużych zmian, wszystkie osoby we właściwy sposób wykonywały swoje obowiązki. Poinformowano Komendę Miejską Straży Pożarnej w Koninie. Otworzono wszystkie wyjścia ewakuacyjne, a także bramę wjazdową. Zabrano także apteczkę pierwszej pomocy z sekretariatu. Uczniowie oraz dzieci przedszkolne sprawnie  i w sposób zorganizowany pod nadzorem nauczycieli opuścili budynek, udając się na plac przeznaczony do zbiórki po ewakuacji. Ewakuacja przebiegała zgodnie z zasadami bezpieczeństwa oraz ochrony przeciwpożarowej. Na placu służącym do zbiórki wszyscy nauczyciele zdali raport z przeprowadzonej ewakuacji uczniów będących pod ich opieką.  Praktyczne ćwiczenia w zakresie sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji omówiła pani dyrektor Mariola Brorzyńska oraz pan Cezary Chojnacki. Zwrócono szczególną uwagę na poruszanie się drogami ewakuacyjnymi (m.in. przestrzeganie znaków ewakuacyjnych, postępowanie w przypadku zadymienia) oraz na możliwość odcięcia tych dróg z różnych przyczyn i konieczności podejmowania decyzji o zmianie kierunku ewakuacji. Czas ewakuacji od momentu sygnału alarmowego do opuszczenia budynku przez wszystkich uczniów wyniósł 2 minuty i 20 sekund.

Należy podkreślić, że alarm został przeprowadzony bez wcześniejszej zapowiedzi. Istotą corocznego przeprowadzania praktycznych ćwiczeń w zakresie sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji  jest wyrobienie nawyku właściwego postępowania podczas zagrożenia nie tylko w szkole, ale również w dorosłym życiu.

 

                                                                                                              Koordynatorzy

                                                                     

                                              

               

 

 

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 7 odwiedzin: 5474244