Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Środa 16 Styczeń 2019 | Imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
eTwinning
Rozśpiewana Europa w Kleczewie
  

Czerwcowe popołudnie z piosenką europejską przebiegło w rozśpiewanej „obcojęzycznie” atmosferze. Kleczewski festiwal piosenki ma już wieloletnią tradycję. W tegorocznej edycji festiwalu wzięli udział uczniowie z Kleczewa oraz z zaprzyjaźnionych placówek oświatowych z Budzisławia Kościelnego, Kramska, Skulska, Ślesina, Sławoszewka i Złotkowa. Celem konkursu jest przede wszystkim rozwijanie umiejętności językowych młodzieży poprzez muzykę, śpiew i zabawę oraz promowanie szkół poprzez prezentowanie ich artystycznego dorobku. Otwarcia Konkursu Piosenki Europejskiej dokonali gospodarze: Burmistrz Gminy i Miasta Kleczew, p. Stanisław Maciejewski oraz dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego, p. Witold Szczepaniak. Uroczystość prowadzili: Maria Chojnacka i Klaudiusz Kalisty, z Grupy Teatralnej „Maska”.
Uczestnicy zaprezentowali utwory w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim. Wykonanie piosenek oceniane było przez profesjonalne Jury: przewodniczącego - p. Krystiana Webera, instruktora muzyki w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz członków komisji: p. Monikę Szałkiewicz, metodyka języka angielskiego, przedstawiciela wydawnictwa Macmillan Polska, p. Annę Hmielewską, nauczyciela języka niemieckiego oraz  p. Andrzeja Stojka, muzyka i instruktora muzyki w MGOK w Kleczewie. Komisja konkursowa kierując się takimi kryteriami jak: dobór repertuaru, wykonanie, poprawność językowa prezentowanego utworu oraz ogólny wyraz artystyczny wybrała zwycięskie wykonania. I miejsce w poszczególnych kategoriach zajęli:

 • soliści, klasy IV-VI
  Wiktoria Niedźwiedzińska, SP w Złotkowie, nauczyciel przygotowujący: Marta Frońda
 • soliści, kl. VII i kl. II, III oddziały gimnazjalne                       
  ex aequo: Daria Fleśman, Publiczne Gimnazjum w Kramsku, nauczyciel przygotowujący: Anna Marciniak i Wiktoria Konwerska, ZSP w Skulsku,  nauczyciele przygotowujący: Danuta Pietrzak i Ewa Frydryszak
 • zespół, kl. IV- VI 
  duet - Amelia Skibiszewska i Wiktoria Gospodarek, SP w Sławoszewku, nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Puzyrewska
 • zespół, kl. VII i kl. II, III oddziały gimnazjalne                       
  duet- Samanta Banaszak i Wiktoria Natywo, ZSP w Kleczewie, nauczyciele przygotowujący: Anna Kaczmarek i Agnieszka Grzesiak.

Do zapoznania się z wszystkimi wynikami zapraszamy na https://pl-pl.facebook.com/spkleczew/  Dziękujemy organizatorom Festiwalu: p. Annie Kaczmarek i p. Annie Hmielewskiej (nauczycielom z ZSP w Kleczewie) oraz p. Zbigniewowi Dobrzyckiemu, dyrektorowi MGOK. Dziękujemy Jury i naszym kolegom z zespołu tanecznego z ZSP w Kleczewie, prowadzonemu przez p. Magdalenę Sochę.
Serdeczne podziękowania składamy fundatorom nagród: Burmistrzowi Gminy i Miasta Kleczew, p. Markowi Wesołowskiemu, dyrektorowi MGOK w Kleczewie, p. Zbigniewowi Dobrzyckiemu oraz dyrektorowi ZSP w Kleczewie, p. Witoldowi Szczepaniakowi.
Uczestnikom konkursu życzymy dalszego rozwijania talentów językowych i wokalnych!
Do zobaczenia za rok!  „To jasne, że muzyka nie może się tak po prostu skończyć.”

Samanta i Wiktoria, uczestniczki Konkursu Piosenki Europejskiej

Zdjęcia do artykułu
 

1  2  

 
wszystkich zdjęć: 12

1  2  
 
«« wstecz
drukuj
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 14 odwiedzin: 6169872