Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Środa 16 Styczeń 2019 | Imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
eTwinning
Zdrowa noc w szkole
  

                               

                                    „Zdrowa noc w szkole”  ;)

 

Szkoła to nie tylko miejsce, w którym odbywają się jedynie lekcje. Przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złotkowie, którzy, 28 września, zostali w szkole na całą noc. W ramach  programu „Szkoła Promująca Zdrowie” odbył się tam nocny maraton filmowy.

Na świetlicy  porozkładano karimaty i  materace, uczniowie przynieśli ze sobą śpiwory, miękkie  koce oraz kolorowe poduszki, nie zabrakło też ulubionych maskotek. Dziewczęta, pod kierownictwem pani Magdaleny Śmigielskiej, przygotowały stoisko ze zdrową żywnością. Znalazły się tam świeże kanapki, sałatki owocowe, oraz warzywa. Furorę jednak zrobił jabłecznik z ekologicznych jabłek, bez grama cukru, przygotowany w szkolnej kuchni według przepisu pani Magdaleny Śmigielskiej.

W trakcie przerw organizatorzy prowadzili dyskusję na temat prezentowanego filmu, kibicowano polskim siatkarzom, a nawet rozegrano krótki mecz piłki siatkowej. Zabawom nie było końca.

Tuż przed północą odwiedził nas szczególny gość, pan Michał Grzywacz, Prezes Klubu Sportowego Sokół Kleczew który zachęcał uczestników maratonu do prowadzenia zdrowego trybu życia, rozwijania sportowych zainteresowań oraz zapraszał na (dzisiaj już to wiemy wygrany 1:0) mecz Sokoła Kleczew z Górnikiem Konin.

 Uczniowie doskonale się bawili, w atmosferze ciepła,  akceptacji i życzliwości, spędzając czas z wolny z przyjaciółmi i nauczycielami. Niektórzy widzowie byli bardzo wytrwali,  obejrzeli wszystkie filmy bez zmrużenia oka. Inni wtuleni w koce spokojnie spali aż do świtu. O godzinie ósmej , po śniadaniu, uczestników maratonu odebrali rodzice.

Projekt ten zakładał realizację celów  wychowawczych, rekreacyjnych, integracyjnych i edukacyjnych. W ramach tego projektu uczniowie obejrzeli filmy dotyczące  kształtowania  nawyków zdrowego odżywiania, szkodliwości nałogów, oraz wpływu higieny osobistej na zdrowie i rozwój człowieka. Dużą atrakcją dla uczniów było to, że mogli spędzić czas w murach szkoły w tak nieszablonowych  okolicznościach  a przejście wieczorem po szkolnym korytarzu w domowych kapciach i pidżamach okazało się niebanalnym przeżyciem.

W realizację tego projektu włączyła się spora  liczba osób i to całej społeczności szkolnej.  

Dziękujemy za pomoc w organizacji maratonu filmowego panu dyrektorowi Romanowi Wesołowskiemu, prezesowi Klubu Sportowego Sokół Kleczew  panu Michałowi Grzywaczowi, sponsorom kanapek i zdrowych przekąsek, wspaniałym rodzicom oraz naszym wytrwałym  uczestnikom.

Jak mawiał Albert Einstein:  „Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek”.

 

Organizatorzy:

Magdalena Śmigielska, Marta Frońda i Tomasz Socha

SP Złotków

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 19 odwiedzin: 6170003