Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Środa 16 Styczeń 2019 | Imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
eTwinning
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kleczewie OTK 2018 w obiektywie
  


„Bądź architektem swojego szczęścia!” – w dniach od 15 do 19 października uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kleczewie uczestniczyli w działaniach zrealizowanych podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2018.

Jak zaprojektować swoje życie, aby być szczęśliwym w przyszłości? Pytanie okazało się bardzo trudne dla dzieci i uczniów. Podczas tegorocznego tygodnia kariery postanowiliśmy wesprzeć uczniów i pokazać im, co mogą zrobić już teraz. Od najmłodszych lat należy: poznawać siebie, poszukiwać i rozwijać swoje pasje, zainteresowania, zapoznać się z pracą w różnych zawodach, aktualnymi trendami na rynku pracy oraz skorzystać z rad doświadczonych osób, dotyczących budowania przyszłości.

            W tym roku zrealizowaliśmy trzy przedsięwzięcia, w ramach których podjęliśmy wiele działań.

 

„ Poznajemy zawody”

 

I.         „Ludzie sukcesu - poznajemy zawody"

Dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie wszystkich klas poznawali zawody podczas spotkań zorganizowanych przez wychowawców, które odbyły się na terenie szkoły oraz poza nią. Zaproszeni rodzice oraz przedstawiciele różnych profesji zapoznali uczestników z następującymi zawodami: policjant, fryzjer, strażak, dziennikarz, pielęgniarka, aktor, weterynarz, nauczyciel plastyki, wychowania fizycznego, kosmetyczka, prawnik i menedżer sportu. Podczas nich przeprowadzili warsztaty, krótkie prelekcje oraz opowiedzieli o swojej pracy podkreślając, że jest to ich pasja.

 

II.   "Moja droga do zawodu - będę szczęśliwy w przyszłości" - konkurs międzyszkolny

Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Centrum Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie był skierowany do uczniów klas VII, VIII i oddziałów gimnazjalnych. Celem konkursu była aktywizacja młodzieży do poznawania i pogłębiania wiadomości na temat zawodów. Uczestnicy mieli do wykonania plakat lub lapbook na temat wymarzonego zawodu. Prace konkursowe dostarczyły następujące Szkoły Podstawowe: w Ciążeniu, Radolinie, Żychlinie, Koninie, Złotkowie i Kleczewie. Nagrodzonych zostało troje uczniów, którzy wykonali przepiękne lapbooki, z następujących szkół:

I miejsce – Jakub z klasy VIII – Szkoła Podstawowa w Złotkowie

II miejsce – Julia z klasy VIII -  Szkoła Podstawowa w Żychlinie

III miejsce – Paula Koc z oddziału gimnazjalnego  -  ZSP, Szkoła Podstawowa w Kleczewie

Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez CWRKDiZ w Koninie. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom.

 

III.      Prace plastyczne o zawodach: „Gdy będę większy, to ..."

Dzieci z oddziałów przedszkolnych wykonały w grupach plakaty o zawodach. Podczas ich tworzenia dzieci uczyły się pracy w zespole, a grupa 4–latków wykonała plakat podczas zajęć tematycznych „Kim będę?”.

 

IV.     „Będę szczęśliwy w przyszłości, gdy zostanę …”

Uczniowie klas IV–VII wykonali podczas zajęć z plastyki rysunki na temat zawodów, które mogą dać im szczęście w przyszłości. Najlepsze prace można było podziwiać na gazetkach na korytarzu szkolnym, a uczniowie otrzymali drobne upominki od przedstawicieli CWRKDiZ.

 

V.       „Zawody - kim możesz zostać w przyszłości"

Grupy sześciolatków uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami CWRKDiZ, gdzie podczas zajęć czytali dzieciom o różnych profesjach. Następnie grupy przystąpiły do uzupełniania książeczki o zawodach, którą otrzymały od prowadzących.

 

VI.   „Dzień zawodowców" – Zgadnij kim będę w przyszłości?

Uczniowie klas I–VII przebrali się za przedstawiciela wymarzonego zawodu,
 a następnie w klasach zgadywali, jaki zawód przedstawiali ich koledzy. Ponadto uczniowie klas I–III uzupełnili kolorowanki z przedstawicielami różnych zawodów.  Działanie było zorganizowane przez Samorząd Uczniowski.

 

VII.    „Zawodowy quiz"

Grupy 3 – 5 latków uczestniczyły w spotkaniu z doradca zawodowym, podczas którego dzieci odgadywały nazwy zawodów na podstawie obrazków, zagadek oraz przedmiotów. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały obrazek z przedstawicielem zawodu do pokolorowania i „zawodowym pociągiem” odjechały do swoich sal. Dziękujemy Radzie Rodziców za słodki poczęstunek dla uczestników.

Wychowawcy klas II zorganizowali dla swoich podopiecznych zabawy i quizy na temat zawodów, w których  dzieci bardzo chętnie uczestniczyły

 

Zdjęcia:

 

 „Jak osiągnąć szczęście w przyszłości”

 

I.         "Trendy na rynku pracy - czy mogę być szczęśliwy w przyszłości"

Prelekcję z elementami warsztatu przeprowadziła dla uczniów klas VIII i oddziałów gimnazjalnych pani Edyta Zielińska z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie. Uczniowie zapoznali się z trendami na rynku pracy oraz zawodami deficytowymi i nadwyżkowymi na terenie powiatu, kraju i Europy.

 

II.       "Bądź architektem swojego szczęścia"

Spotkanie z uczniami z oddziałów gimnazjalnych odbyło się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Kleczewie, a prowadzącym był panem Robert  Radziejewski,  pracownik firmy Allegro w Poznaniu. Prowadzący opowiedział jak osiągnąć szczęście i sukces. Przedstawił swoją ścieżkę zawodową, na podstawie własnych doświadczeń dawał rady młodzieży, na co mogą zwrócić uwagę już teraz. Pan Robert przekonywał uczniów, aby nie rezygnowali nigdy ze swoich marzeń. Można je zawsze zrealizować, jeśli się tego bardzo chce. Potrzebna jest determinacja, chęć uzyskania tego, co na początku wydaje się nieosiągalne.

 

 

III.      Rady Rodziców „Bądź architektem swojego szczęścia”

Rodzice uczniów klas VIII i oddziałów gimnazjalnych przekazali rady dla młodzieżyjak być szczęśliwym w przyszłości". Zostały one przedstawione na gazetce, może z nich skorzystać każdy uczeń. Bardzo dziękujmy za cenne wskazówki.

 

IV.     „Z wizytą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu”

Grupa uczniów z klas VIII i oddziałów gimnazjalnych uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Kleczewie, które odbyły się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Były związane przede wszystkim z fizyką, skupiały się na grubości różnych papierów i ich ścieralności. Kolejne zajęcia związane były z tematyką chemii kosmetycznej. Uczniowie mieli okazję zrobić własne kremy do rąk. Następnie uczyli się tego, na co należy zwracać uwagę przy zakupie produktów spożywczych. Młodzież wróciła bardzo zadowolona i chętna do kolejnych wyjazdów na uczelnie wyższe.

 

 

 

 

         

„Szczęście w rzemiośle”

 

 

I.          „Czy warto zostać rzemieślnikiem?"

Podczas tego działania uczniowie klas IV – VII uczestniczyli w krótkiej prelekcji poprowadzonej przez przedstawicieli CWRKDiZ z Konina. Prelegentka odpowiedziała na pytanie zawarte w tytule.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Czy warto zostać rzemieślnikiem?”, które w klasach VIII i oddziałach gimnazjalnych poprowadzili nauczyciele i uczniowie Szkoły Branżowej I Stopnia w Wilczynie, a w klasach IV – VII zaproszeni goście. Prowadzący pokazali praktyczną stronę przedstawianych zawodów oraz opowiedzieli, co im daje szczęście podczas wykonywania poszczególnych czynności i zadań. Uczniowie zapoznali się z zawodami: florysta, fotograf, krawiec, tapicer, fryzjer, stylistka paznokci, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Bardzo dziękujemy przedstawicielom zawodów oraz nauczycielom i uczniom z zaprzyjaźnionej szkoły.

 

II.       Warsztaty z rękodzieła"

Rozwijanie pasji i zainteresowań może dać w przyszłości zadowolenie i szczęście. Uczniowie uczestniczyli następujących warsztatach z rękodzieła: filcowanie, decoupage, szydełkowanie, papieroplastyka. Prowadzący warsztaty – zaproszeni goście oraz nauczyciele naszej szkoły pokazali uczestnikom, co to jest rękodzieło, na czym ono polega. Uczniowie mogli podziwiać także wytwory prac z rękodzieła. Uczestnicy pracowali w wielkim skupieniu, a efekty były niesamowite. Bardzo dziękujemy prowadzącym za świetne przeprowadzenie warsztatów i zarażenia uczniów swoja pasją.

 

III.      Spotkanie z artystką

Spotkanie z panią Katarzyną Kołakowską-Frontczak odbyło się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Kleczewie. Uczestnikami byli uczniowie z oddziałów gimnazjalnych. Artystka omówiła swoją twórczość oraz techniki stosowane w swojej pracy. Cały czas się dokształca, pogłębia swoja wiedzę poznając coraz to nowsze techniki wykonywanych prac. Ma szerokie zainteresowania m. in. architektura, konserwacja zabytków, renowacja mebli. Jej marzeniem jest ukończenie studiów na kierunku architektura. Jej prace wzbudziły zainteresowanie uczniów z uwagi na techniki przedstawionych dzieł. Artystka zachęcała młodzież, aby nie rezygnowali ze swoich marzeń. Radziła, że będą szczęśliwi, gdy spełnią swoje nawet najmniejsze marzenia.

 

Zdjęcia i linki:

 

 

Bardzo dziękujemy wszystkim wspierającym działania OTK 2018:

- Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ślesinie

- Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego
w Koninie

- Allegro w Poznaniu

- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie

- Miejsko-Gminna Biblioteka w Kleczewie

- Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Kleczewie

- Kwiaciarnia „Azalia” Lidia Iwańska w Kleczewie

- Galeria Rękodzieła Katarzyna Kołakowska-Frontczak

- ArtDrew – wyroby z drewna Justyna Malinowska

- Komisariat Policji w Kleczewie

- Ochotnicza Straż Pożarna w Kleczewie

- Rodzice uczniów i zakłady pracy, w których pracują

- Rada Rodziców

- Nauczyciele

- Samorząd Uczniowski

 

                          Organizatorzy

 

 

Co o nas piszą inni:

 

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 12 odwiedzin: 6170144