Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Środa 16 Styczeń 2019 | Imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
eTwinning
Maraton Pisania Listów 2018 - jak było?
  

W dniu 7  grudnia 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kleczewie odbył się Maraton Pisania Listów  Amnesty International  (AI). Kontynuując tradycję byłego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kleczewie pisaliśmy już 8. raz na ulicy Warszawskiej.

Do Maratonu przygotowywaliśmy się m.in. poznając działalność AI oraz skuteczność  jej decyzji na rzecz  obrony praw człowieka. Musieliśmy wcześniej poznać losy osób,  w imieniu których mieliśmy pisać listy oraz sytuację polityczną w państwach, w których były łamane ich prawa. W czasie Maratonu od godz. 16.00 do godz. 21.00 pisaliśmy ręcznie listy w obronie konkretnych osób i grup, których prawa zostały złamane. W tym roku można było napisać w sprawie obrończyń praw człowieka z 9 państw, m.in. z Wenezueli, Maroka czy Keni. To kobiety, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia. Pisaliśmy w języku polskim, angielskim, ukraińskim, francuskim, hiszpańskim i greckim. W trakcie trwania Maratonu można było obejrzeć filmowe prezentacje na temat łamania praw człowieka. Dziękujemy młodzieży (m.in. ze Szkoły Podstawowej w Sławoszewku), a szczególnie dorosłym, którzy swoją obecnością i zaangażowaniem podkreślili ważność akcji, którą przygotowaliśmy. Cieszy nas również fakt, że absolwenci naszego byłego Gimnazjum ,,zarażeni” poprzednimi akcjami ,,wracają” i piszą listy razem z nami. ,,Coraz większe zainteresowanie Maratonem utwierdza nas w przekonaniu, że ludzie chcą pomagać” – powiedziała Draginja Nadażdin dyrektorka Amnesty International w Polsce. Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji w imieniu opiekunów: p. Marioli Chojnackiej, p. Anny Kaczmarek oraz p. Magdaleny Kurowskiej. Dziękujemy również za pomoc p. Katarzynie Stróżyk-Drzewieckiej, p. Arkadiuszowi Michalakowi i p. Krzysztofowi Szymańskiemu. Za sprawą takich akcji udaje  się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji bohaterów Maratonu. Napisaliśmy ponad 400 listów.
Po wysłaniu ich do władz poszczególnych państw, będziemy czekać na dobre wiadomości . Zapraszamy za rok!

Organizatorzy

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: https://photos.app.goo.gl/F1FhQroDZ9d9eYje6

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 20 odwiedzin: 6169969