Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Czwartek 18 Styczeń 2018 | Imieniny: Piotr, Małgorzata
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
"Autochodzik" dla Przedszkola w Budzisławiu Kościelnym
  


 

 

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie kierowany przez Dyrektora, Pana Piotra Korytkowskiego to instytucja, która oprócz działalności związanej z egzaminowaniem kandydatów na kierowców, troszczy się o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Edukację w zakresie bezpieczeństwa należy rozpoczynać od najmłodszych lat, gdyż dziecko najlepiej uczy się w działaniu poprzez zabawę edukacyjną. W celu ułatwienia wychowawcom nauki zasad ruchu drogowego wśród najmłodszych uczestników, dzieci w wieku przedszkolnym, WORD w Koninie corocznie przekazuje przedszkolom pomoce dydaktyczne w postaci zestawów „Autochodzik”.

W dniu 12 lutego 2013 roku reprezentanci naszego przedszkola wraz z Panią Dyrektor Mariolą Brorzyńską, na uroczystej gali w Przedszkolu nr 5 „Plastuś” w Koninie odebrali przekazany nieodpłatnie nowoczesny zestaw pomocy o wartości 4059 zł. Elementy tego zestawu wykonane są z gąbki i kolorowych materiałów. Zawierają ponad 100 elementów i dostosowane są do percepcji i poziomu rozwoju ruchowego naszych milusińskich. Otrzymane pomoce pomogą dzieciom rozpoznawać i właściwie reagować na zagrożenia, a dzieci wcielą się nie tylko w rolę pieszych, ale i kierowców, a nawet policjantów strzegących bezpieczeństwa. W czasie doskonałej zabawy kształtować będą pożądane nawyki zapinania pasów, noszenia odblasków, rozpoznawania znaków drogowych, właściwego reagowania na kolorowe światła sygnalizacji świetlnej oraz przechodzenia przez jezdnię na terenie „przedszkolnego miasteczka ruchu drogowego”.

W ramach współpracy z WORD w Koninie, korzystając z gościnności gospodarzy, uczniowie naszej szkoły korzystali także nieodpłatnie z miasteczka ruchu drogowego w czasie półkolonii oraz w profesjonalnych warunkach zdawali egzamin na kartę rowerową.

Za starania w celu pozyskania pomocy naukowych dla przedszkola oraz wsparcie podczas kwalifikacji wniosków serdecznie dziękujemy Radnej Powiatowej p. E. Raźnej.

             Relacje z uroczystości można obejrzeć na www.tvkonin.pl oraz www.konin.lm.pl

            Pani Dyrektor Mariola Brorzyńska zestaw „Autochodzik” uroczyście przekazała społeczności przedszkola, aby służył przedszkolakom do bezpiecznej zabawy, a jednocześnie nauki jak zachowywać się na drodze.

 

 

M.B.

K.K.

 
Pozostałe w dziale
 
Plan działań na rok szkolny 2017 - 2018
 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 13 odwiedzin: 4505949