Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Piątek 23 Luty 2018 | Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
eTwinning
Wycieczka do Warszawy
  

Maj jest wymarzonym czasem na organizowanie wycieczek. My także skorzystaliśmy z wyśmienitej pogody i pod koniec miesiąca  (18-19.05.2017r.)   udaliśmy się na dwudniową eskapadę. O 6:30  zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od Parku w Wilanowie, który zachwycał nas swoim pięknem. Potem pojechaliśmy autobusem do Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, nam udało się uczestniczyć w niezapomnianym pokazie „Na skrzydłach marzeń 3D” orgaznizowanym przez Niebo Kopernika – najnowocześniejsze planetarium w Polsce. Jest to niezwykła opowieść o historii lotnictwa, pozwalająca szybować balonem, sterowcem i samolotem. Sny o lataniu czasem się spełniają!  Ostatnim punktem zwiedzania tego dnia był Park  Miniatur Województwa Mazowieckiego prezentujący jedenaście miniatur nieistniejących już budowli w skali 1:25. Po tym pełnym wrażeń dniu udaliśmy się na zasłużony odpoczynek. Drugi dzień naszego pobytu w Warszawie również był udany.  Ponieważ dzień ten był słoneczny i ciepły, od razu udaliśmy się na spacer do „najszczęśliwszego miejsca w Warszawie” - Łazienek Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Pałac na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb, przedstawiających sławnych autorów dramatycznych. Uczestnicy wycieczki zachwycali się także florą i fauną tego parku, do zdjęć "pozowały" nam przepiękne pawie i liczne wiewiórki. Potem pojechaliśmy do Śródmieścia Warszawy, aby zobaczyć Pałac Kultury i Nauki. Wracając w kierunku autokaru, skręciliśmy na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Akurat odbywała się uroczystość, w której brał udział prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier. Po smacznym obiedzie zjedzonym na warszawskiej Starówce, pojechaliśmy zwiedzić drugi, niezwykle ważny dla uczestników wycieczki obiekt - Stadion Narodowy. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie! To był ostatni punkt programu naszej wycieczki, wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
Wycieczkę do stolicy można uznać za udaną. Panowała wspaniała pogoda gwarantująca piękne pamiątkowe zdjęcia. Zwiedziliśmy kilka interesujących miejsc, które były dla nas lekcją w terenie. Zmęczenie i oszołomienie natłokiem wrażeń nie pozwoliło zepsuć przyjaznej atmosfery wyjazdu. W pełni zgadzamy się ze słowami piosenki Czesława Niemena… zostawiliśmy tam „warszawskie kolorowe dni”.

Uczestniczki wycieczki:
Weronika, Martyna, Wiktoria

Zdjęcia do artykułu
 

1  2  3  4  

 
wszystkich zdjęć: 20

1  2  3  4  
 
Pozostałe w dziale
 
Plan działań na rok szkolny 2017 - 2018
 
«« wstecz
drukuj
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 7 odwiedzin: 4692448