Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Sobota 24 Luty 2018 | Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
eTwinning
"Nakręcona Gmina" i nasza "Nakręcona Ekipa"
  

Trwa IV edycja projektu „Nakręcona Gmina”, którego celem jest edukacja artystyczna, wzbudzanie lokalnego patriotyzmu oraz kreowanie aktywnych postaw kulturalnych i społecznych wśród młodzieży gimnazjalnej oraz mieszkańców gmin: Ślesin, Kleczew i Kazimierz Biskupi. Organizatorami przedsięwzięcia są: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Między Ludźmi i Jeziorami”, Stowarzyszenie „Wielkopolska Wschodnia”. Projekt jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
W ramach realizacji projektu, w dniach 14 - 15 października, wzięliśmy udział w „Warsztatach filmowych i telewizyjnych Nakręcona Gmina – edukacja artystyczna młodzieży”, prowadzonych przez przedstawiciela firmy „Good Film”, p. Michała Baranowskiego – operatora kamery, montażystę, grafika komputerowego, fotografa i producenta telewizyjnego. Podczas zajęć poznaliśmy narzędzia oraz metody pracy, którymi posługują się operatorzy kamer, montażyści, aktorzy oraz inne osoby zaangażowane przy produkcji filmu. Pracowaliśmy w warunkach iście filmowych, mając do dyspozycji m.in.: stanowiska komputerowe z oprogramowaniem do animacji i montażu, kamery i aparaty cyfrowe, oświetlenie studyjne, sprzęt dźwiękowy, elementy charakteryzacji, wirtualne studio - greenbox. Podzieleni na grupy nakręciliśmy kilka filmików według własnych pomysłów. Podczas prezentacji naszych prac dowiedzieliśmy się o plusach i minusach przygotowanego materiału oraz otrzymaliśmy od p. Michała Baranowskiego cenne wskazówki jak nie popełniać typowych błędów podczas nagrywania. Niemało emocji dostarczyło nam nakręcenie spotu reklamowego… szamponu „koloryzującego życie”! Musieliśmy szczegółowo opracować pomysł na nakręcenie reklamy: napisać treść, określić miejsce, przygotować rekwizyty i charakteryzację oraz inne elementy, które składają się na efekt końcowy produktu.
Dziękujemy Organizatorom filmowego przedsięwzięcia za dni pełne wrażeń i ciekawych doświadczeń.
Teraz czeka nas miesiąc kręcenia spotu o naszej gminie. Spotkanie podsumowujące projekty z trzech gmin odbędzie się pod koniec listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Kazimierzu Biskupim. Już teraz dziękujemy wszystkim wspaniałym osobom, które z sercem zaangażowały się w nasze filmowe działania: naszym kolegom ze szkoły, młodzieży i nauczycielom z ZSP w Budzisławiu Kościelnym, p. T. Fekner i p. M. Grzeszczakowi - Wiatrak Szczepan i Chata Młynarza w Budzisławiu Kościelnym, p. K. Strajchowi i p. K. Jaskólskiej, p. A. Szczepaniak, dyr Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie, p. M. Siupa i p. D. Berthold z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kleczewie.

„Nakręcona Ekipa” z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kleczewie

(W. Grzelaczyk, M. Jarmuż, Z. Kazimierski, A. Kołodziejski, M. Kowalska, A. Lewandowska, Ł. Szczepaniak, K. Tomczak, H. Trzewiczyńska, W. Wozińska, opiekun: p. A. Kaczmarek)

Zdjęcia do artykułu
 

1  2  3  4  

 
wszystkich zdjęć: 22

1  2  3  4  
 
Pozostałe w dziale
 
Plan działań na rok szkolny 2017 - 2018
 
«« wstecz
drukuj
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 5 odwiedzin: 4695339