Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Niedziela 18 Listopad 2018 | Imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
Kontakt
Struktura Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
Pracownicy ZSP
Historia
O Arkadym Fiedlerze
Dokumenty szkolne
Ceremoniał
Dokumenty Przedszkola
Biblioteka
Świetlica szkolna
Po lekcjach
Pedagog
Szkoła Promująca Zdrowie
Doradztwo zawodowe
Innowacje pedagogiczne, projekty edukacyjne
Projekty unijne
eSzkoła Wielkopolska - Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan
"Ćwiczyć każdy może" - Ogólnopolska Akcja MEN organizowana w ramach Roku Szkoły w Ruchu
Dla rodziców
Zestaw podręczników w roku szkolnym 2017/2018
Zestaw podręczników w roku szkolnym 2018-2019
Plan lekcji, rozkład dzwonków
Ubezpieczenie uczniów
Harmonogram dowozów i odwozów
Zamówienia publiczne
Rządowy Program BEZPIECZNA + 2016
Z życia Szkoły (archiwum)
Z życia Przedszkola (archiwum)
Na sportowo (archiwum)
Losy absolwentów
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
eTwinning
Marzycielska Poczta w naszej szkole
  


Okres przedświąteczny to czas składania życzeń krewnym, bliższym i dalszym znajomym  i tym, którym chcielibyśmy życzyć wszystkiego dobrego. Dlatego też w grudniu, uczniowie klasy piątej b przystąpili do ogólnopolskiej akcji Marzycielska Poczta, polegającej na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Podopieczni Marzycielskiej Poczty to dzieci zmuszone do ciągłej rehabilitacji i częstych pobytów w szpitalach. Choroba bardzo często ogranicza ich kontakt z rówieśnikami, którego szczególnie potrzebują.

Idea Marzycielskiej Poczty, jednej z najpopularniejszych tego typu akcji na świecie, polega na niesieniu dzieciom wparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą. Dla ciężko chorych dzieci listy i kartki stanowią niewyobrażalne gesty przyjaźni i sprawiają im niebywałą radość. Profile dzieci wraz z ich adresami pocztowymi prezentowane są na stronie www: marzycielskapoczta.pl.

Udział w akcji rozpoczęto od zapoznania się z zasadami przedsięwzięcia i poznania  historii Marzycielskich Dzieci. Czytając informacje umieszczone na profilach, uczniowie, niejednokrotnie z niedowierzaniem, przyglądali się uśmiechniętym buziom swoich chorych rówieśników. Wielu z nich było pod ogromnym wrażeniem siły i wytrwałości, jaką odznaczają się dzieci, zmagające się ze swoimi problemami zdrowotnymi. Dlatego też z entuzjazmem przystąpili do działania. Podczas zajęć języka polskiego, stosując różne techniki plastyczne, własnoręcznie przygotowali kartki bożonarodzeniowe – niezwykle barwne i pomysłowe. Następnie, wspólnie z p. Elżbietą Waszak, zredagowali życzenia świąteczne, często bardzo osobiste i wyjątkowe. Po zaadresowaniu kopert, kartki z życzeniami i mnóstwem pozytywnej energii powędrowały m.in. do: Wiktorii Merling, Pawła Majewskiego, Martynki Kurek, Krzysia Majki i Maćka Oświecińskiego.

Wszystkie dzieci, uczestniczące w akcji mają nadzieję, że wysłane przez nich listy choć trochę poprawiły nastrój ich chorującym koleżankom i kolegom.

 Dla wielu piątoklasistów było to kolejne doświadczenie - w dobie smsów rzadko składają samodzielnie życzenia, adresują koperty czy wysyłają listy. Ponadto tego rodzaju działania uwrażliwiają uczniów na potrzeby innych, kształtują postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka, wzbudzają i rozwijają w młodych ludziach uczucie empatii, a przede wszystkim są nieocenioną formą pomocy tak bardzo potrzebującym wsparcia dzieciom.

 

Cieszymy się, że i my mogliśmy przyczynić się do wywołania radości i uśmiechu      na twarzach podopiecznych Marzycielskiej Poczty. Z pewnością nie po raz ostatni!

 Do pisania listów (nie tylko od święta...) zachęcamy także innych uczniów naszej szkoły oraz nasze rodziny, koleżanki i kolegów. Mamy nadzieję, że piszących będzie coraz więcej!

 

EW

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 13 odwiedzin: 5901349