Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Czwartek 18 Styczeń 2018 | Imieniny: Piotr, Małgorzata
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
Powitanie
Kontakt
Jak nas widzą ptaki
Historia
Nasz patron
Hymn Szkoły
Certyfikat ,, Bezpiecznej Szkoły\"
Szkoła promująca czytelnictwo
Kadra
Samorząd Uczniowski
Zajęcia pozalekcyjne
Nasza szkoła sprzyja zdrowiu
Świetlica Środowiskowa
Dobre Praktyki
Nasze sukcesy i osiągnięcia
Dorobek szkoły w latach 1990-2010
Plan lekcji
Wykaz podręczników
Szkolny Zestaw Programow Nauczania
Dokumenty szkolne
Dla Rodziców
Harmonogram uroczystości szkolnych na rok szkolny 2017/2018
Dokumenty do pobrania
Plan dyżurów w roku szkolnym 2017/18 (I półrocze)
Godziny lekcji i przerw
Godziny odwozów
LOSY ABSOLWENTÓW
Wyprawka Przedszkolaka
Informacje - publiczne
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
Wycieczka najmłodszych ...
  

9 czerwca odbyła się wycieczka najmłodszych  milusińskich w naszej szkole.  Brało w niej udział 26 przedszkolaków z oddziału 3-4 latków, oraz 5-6 latków. Dzieci odwiedziły  Fabrykę Wrażeń  w Koninie i Muzeum Okręgowe w Gosławicach. Kierownikiem wycieczki była Karolina Skibiszewska, natomiast opiekunami: Grażyna Łukasiewicz, Anna Będkowska i Emilia  Lubańska.

            W pogodnych nastrojach wsiedliśmy do autobusu, czas umilały nam miłe rozmowy z koleżankami i kolegami. Pierwszym naszym przystankiem była Fabryka Wrażeń w Koninie. Dzieci dzielnie radziły sobie z przeszkodami, wspinały się doskonale po ,, małpim gaju”, więc zabawie nie było końca….  Dzieci miały możliwość sprawdzenia się w  grach zręcznościowych. Operowały koparką, uderzały młotkami, budowały z ogromnych klocków  i jeździły samochodzikami. Pokonywały również tory przeszkód w specjalnie przygotowanych tunelach na różnych wysokościach. Po tak wspaniałej zabawie przyszedł czas na to by ponownie wsiąść do autobusu. Tym razem dotarliśmy do Muzeum Okręgowego w Gosławicach. Podziwialiśmy piękno przyrody w parku otaczającym muzeum. Braliśmy udział w  warsztatach edukacyjnych ,, Od ziarenka do bochenka”, gdzie dowiedzieliśmy się skąd się bierze chleb. Poznaliśmy różne rodzaje zbóż z których wypieka się chleb.   Poznawaliśmy  również składniki jakie należy dodać by otrzymać chleb.  Następne przyszła kolej by własnoręcznie przygotować i upiec w piecu chlebowym opalanym drewnem  bułeczki i chleb. Wszyscy dzielnie zabrali się do pracy. Gdy bułki były przygotowane przyszła kolej by włożyć je do pieca. W czasie, gdy bułki się piekły  dzieci zwiedzały  muzeum. Pani przekazała  dzieciom historię słonia leśnego. Następnie zwiedzaliśmy muzeum, a pani odpowiadała na każde, nawet najdziwniejsze pytania dzieci. Poznaliśmy historię naszego regionu oraz rolnictwa. Zobaczyliśmy czym uprawiali ziemię nasi  pradziadkowie. Na zakończenie wycieczki poszliśmy zobaczyć co się dzieje z naszymi bułami. Czekała na nas miła niespodzianka – cieple, świeżo upieczone bułeczki, które zabraliśmy ze sobą do domu. Pachniało w całym autobusie!!!

            Wycieczka była super i z niecierpliwością dzieci czekają na kolejny wyjazd.

 

Karolina Skibiszewska

Galeria zdjęć:  https://issuu.com/spslawoszewek/docs/wycieczka_najm__odszych.pptx

 
Pozostałe w dziale
 
Plan działań na rok szkolny 2017 - 2018
 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 12 odwiedzin: 4505967