Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Wtorek 21 Sierpień 2018 | Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
Kontakt
Historia szkoły
Dokumenty szkolne
Organizacja roku szkolnego 2016/17
Organizacja roku szkolnego 2017 - 2018
Patron
W świecie twórczości Juliana Tuwima
Kadra
Plan lekcji
Pomoc uczniom
Zajęcia pozalekcyjne
Samorząd Szkolny
Osiągnięcia uczniów
Nasi prymusi
Absolwenci
W - f z klasą, II edycja
Przewrót na wf-ie, III edycja
Śniadanie daje moc
Szkoła Promująca Zdrowie
Mały Mistrz
Innowacje pedagogiczne 2015 - 2016
Język angielski - dla uczniów
Kasztanobranie 2016
Kasztanobranie 2017
DBI
Doradztwo zawodowe
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
eTwinning
Wypoczynek letni w naszej szkole
  

 

 

Półkolonie w Szkole Podstawowej w Złotkowie

         Tegoroczne półkolonie zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Juliana Tuwima w Złotkowie   odbyły się już w pierwszym tygodniu wakacji. Wzięli w nich udział uczniowie z klas  od I do VI, w sumie 36 uczestników. Organizatorzy zadbali, by dzieci w czasie wakacji nie narzekały na nudę. Codziennie na półkolonistów  czekało mnóstwo atrakcji. Wakacje to czas wypoczynku, słodkiego lenistwa, a także okres sprzyjający poznawaniu nowych miejsc.

            Pierwszego dnia (spędziliśmy go w szkole) oprócz zajęć organizacyjnych, zajęć rekreacyjno – sportowych, zabaw integracyjnych odbyło się spotkanie z konsultantką ds. uzależnień p. Ewą Przybylską. Następnie spotkaliśmy się z policjantem p. Tomaszem Kapelą, który dał wiele rad na temat bezpiecznego spędzania wakacji. Mogliśmy również wejść do jego wozu policyjnego.

            Drugiego dnia przy sali OSP w Złotkowie  oglądaliśmy pokaz i ćwiczenia z zakresu pożarnictwa oraz pokaz i szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przygotowany przez złotkowskich strażaków. Ciekawą atrakcją był przejazd wozem strażackim, który ucieszył każdego: i malucha, i starszaka. Po powrocie do szkoły półkoloniści  wykazali się sprawnością sportową oraz talentem plastycznym.

            Trzeciego dnia odwiedziliśmy Klasztor Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim, a następnie pojechaliśmy na basen do Konina, gdzie pod czujnym okiem opiekunów i ratowników mile spędziliśmy czas. Posileni posiłkiem w McDonald’s wróciliśmy do szkoły.

            Czwartego dnia wiele przyjemności sprawiło półkolonistom  korzystanie z kąpieli w jeziorze w miejscowości Tręby Stare. Kąpiel w wodzie była istnym szaleństwem. Byli też amatorzy plażowania oraz budowania zamków i babek z piasku.

            Piątego dnia z samego rana wyjechaliśmy na wycieczkę do Poznania. Po drodze odwiedziliśmy Muzeum- Pracownię wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera w Puszczykowie pod Poznaniem. Z ogromnym zainteresowaniem oglądaliśmy zgromadzone tam wytwory sztuki różnych ludów, rzeźby i maski obrzędowe,  instrumenty muzyczne, broń indiańską i afrykańską oraz wiele przyrody: olśniewające motyle, pająki, ptaszniki, skorpiony, krokodyle i kajmary, a także żywą piranię. Dużą atrakcją okazało się wejście na replikę legendarnego żaglowca Krzysztofa Kolumba ,,Santa Marię’’. Podziwialiśmy samochód marki ,,Maluch’’, którym Fiedler podróżował po świecie, głównie po Ameryce Południowej. Kolejną atrakcją był wyjazd do ZOO w Poznaniu. Choć pogoda nam nie dopisała, z przyjemnością chodziliśmy po ZOO, oglądaliśmy żyjące tam zwierzęta i ptaki. Punktem kulminacyjnym był posiłek w McDonald’s.

            Ostatni dzień to wspaniałe zabawy oraz piknik w Parku Rekreacji Malta w Kleczewie. Półkoloniści  korzystali z wszystkich rozrywek, które oferuje park, a także zajadali się kiełbaskami z grilla przyrządzonymi przez opiekunów. Nie zabrakło również słodyczy oraz napojów. Na zakończenie półkolonii uczestnicy otrzymali drobne pamiątkowe upominki.

Dzieci z pewnością  na długo zapamiętają przygody, które tego lata przeżyły. Połączenie edukacji z aktywnym wypoczynkiem i dobrą zabawą to dla nich świetna forma wypoczynku. Do zobaczenia za rok!

W imieniu opiekunów

Małgorzata Musiałowska

                                                                                                                  

 

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 7 odwiedzin: 5474239