Strona główna    SP Koziegłowy  SP Sławoszewek  SP Złotków  ZSP Budzisław Kościelny  ZSP Kleczew  CUW  
Środa 12 Grudzień 2018 | Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Prawa i obowiązki uczniaKalendarz szkolnyDla rodzicówAktualnościGaleriaKontakt
Kontakt
Historia szkoły
Dokumenty szkolne
Organizacja roku szkolnego 2018 - 2019
Patron
W świecie twórczości Juliana Tuwima
Kadra
Plan lekcji
Pomoc uczniom
Zajęcia pozalekcyjne
Samorząd Szkolny
Osiągnięcia uczniów
Nasi prymusi
Absolwenci
W - f z klasą, II edycja
Przewrót na wf-ie, III edycja
Śniadanie daje moc
Szkoła Promująca Zdrowie
Mały Mistrz
Innowacje pedagogiczne 2015 - 2016
Język angielski - dla uczniów
Kasztanobranie 2016
Kasztanobranie 2017
DBI
Doradztwo zawodowe
Przyrodnicze rymowanie
 
  
  
Biuletyn Informacji Publicznej
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
eTwinning
Babciom i Dziadkom
  

 

 

Babciom, Dziadkom – za wielkie serce i mądre rady

„Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba. Babcia, mama, wnuczka inaczej się nie da. Dziś Wam dziękujemy nasi przyjaciele, Tobie Babciu, Dziadku pomyślności wiele”.

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To 21 i 22 stycznia - wtedy swoje święto obchodzą Babcie i Dziadkowie. W Szkole Podstawowej w Złotkowie uroczystość z okazji tych świąt jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Babcia przytuli, odbierze z przedszkola i ugotuje pyszny obiad. Z dziadkiem można pograć w karty i w piłkę. No i oboje pozwalają na to, czego nie można robić przy rodzicach. Wspólne spędzanie czasu to radosne dzieciństwo dla wnuków, a dla dziadków możliwość czerpania pozytywnej energii z przebywania z nimi. Anielska cierpliwość, uśmiech na twarzy, rekwizyty do wspólnej zabawy i cały bagaż pomysłów, to właśnie to, co dzieci kochają najbardziej. Czas z dziadkami to niezapomniane chwile, które łączą oba pokolenia. To właśnie przez bycie razem dajemy możliwość przekazywania doświadczeń, prostej, życiowej wiedzy, takiej która później, w dorosłym życiu, okazuje się bezcenna. Tworzy się nierozerwalna więź, wspólny język, często niezrozumiały dla zapracowanych rodziców. To właśnie dzięki dziadkom dowiadujemy się, jakim dzieckiem była nasza mama, czy tato. O ich psikusach, wybrykach i jedynkach w szkole. Wnuki stają się najwierniejszymi słuchaczami, a dziadkowie ich prawdziwym autorytetem. W końcu oni to wszystko już przeżyli, są więc w oczach dziecka naprawdę mądrymi ludźmi. Na dobre i na złe, bo to właśnie wsparcie dziadków w trudnych sytuacjach jest niezastąpione.

Spotkanie z Babciami i Dziadkami przygotowała cała społeczność szkolna pod czujnym okiem wychowawców klas i przedszkola. Ciekawa scenografia, różnorodność zaprezentowanych wierszy, piosenek i układy taneczne - wszystko to sprawiło, że zacni goście przeżyli niezapomniane chwile. Z dumą i uśmiechem podziwiali swoje wnuczęta. Dziadkowie otrzymali od swoich wnuków własnoręcznie wykonane upominki, a słodki poczęstunek był miłym dodatkiem spotkania. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Organizatorzy uroczystości

 Galeria zdjęć:

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
   
Strona główna|Archiwum GIM Budzisław|Archiwum GIM Kleczew|SP Koziegłowy|SP Sławoszewek|SP Złotków|ZSP Budzisław Kościelny|ZSP Kleczew|CUW
Nasze kanały RSS
© 2007 Edukacja w Gminie Kleczew. All rights reserved. | on line: 18 odwiedzin: 6000633